Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

UniCredit zastanawia się nad sprzedażą całego posiadanego pakietu Pekao S.A.

© Sergey Nivens - Fotolia.pl

UniCredit może sprzedać pozostałe akcje Banku Pekao i całkowicie wyjść z Polski – donosi Bloomberg. W połowie lipca włoska grupa zdecydowała się na sprzedaż 10% udziałów za 3,3 mld zł, zmniejszając swoje zaangażowanie w Pekao S.A. do 40,10%.

 

Celem sprzedaży jest podwyższenie kapitału, wskaźników wypłacalności i sytuacji finansowej Grupy UniCredit. Grupa nie wyklucza również sprzedaży FinecoBank, internetowego sprzedawcy kredytów, czy też sprzedaży portfela złych kredytów z Włoch. Bloomberg dopowiada, że są to tylko nieoficjalne plany i mogą się zmienić. UniCredit posiada akcje Pekao warte blisko 5,5 mld euro.

 

Informacja o sprzedaży akcji jest tym bardziej ciekawa ze względu na trwającą konsolidację sektora w Polsce i rządowe plany repolonizacji sektora bankowego. Alior Bank wraz z PZU kupił już Meritum i jest w trakcie wezwania na akcje Banku BPH. Chęć na akwizycje ma także PKO BP – największy bank w Polsce.

 

Podczas dzisiejszej sesji, to jest 27 lipca 2016 roku, kurs akcji Pekao zniżkował do południa nawet o 9,4%. Cena wyłamała się dołem ze spadkowego kanału trendowego i zbliża się ku dołkom wyznaczonym 20 stycznia i 24 czerwca (po Brexicie) bieżącego roku. Jest to najbliższe wsparcie, na którym mogą zatrzymać się spadki.

 

Pekao - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Na polskiej giełdzie notowane są również akcje UniCredit. Te znajdują się w długoterminowym trendzie spadkowym. Od sierpnia 2015 roku kurs akcji spadł z ponad 25 zł do okolic 9 zł obecnie. 

 

UniCredit - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: Bloomberg, Pekao S.A.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

UniCredit zastanawia się nad sprzedażą całego posiadanego pakietu Pekao S.A.
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie