Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Jest wezwanie na Kredyt Inkaso po 22 zł za akcję

© Sergey Nivens - Fotolia.pl

Ogłoszono wezwanie na akcje Kredyt Inkaso. Wzywającym jest WPEH VI Holding, spółka zależna Waterland Private Equity Invetments – podała Ipopema Securities cytowana w komunikacie PAP.

 

Celem wezwania jest objęcie akcji stanowiących 66% kapitału zakładowego Kredyt Inkaso. Wzywający zobowiązuje się nabyć akcje jeśli w wyniku wezwania uzyska co najmniej 60% udziału w kapitale zakładowym. Cena za papier została ustalona na 22 zł w dniach 16 – 23 sierpnia i 20 zł w dniach 24 – 29 sierpnia 2016 roku. Zamiarem wzywającego jest wspieranie rozwoju spółki.

 

Na dzień 31 marca 2016 roku akcjonariusze posiadający ponad 5% ogólnej liczby głosów na WZ to Krzysztof Borusowski za pośrednictwem Best S.A. – 32,99%, Generali OFE – 16,34% oraz Aviva Investors Poland S.A. – 8,61%. Osoby zasiadające w zarządzie oraz radzie nadzorczej Kredyt Inkaso Łącznie posiadały 2,41% udziałów. 39,65% należy do pozostałych akcjonariuszy.

 

W roku obrotowym 2015/2016 Kredyt Inkaso zwiększyło przychody netto o 7,5% rok do roku, do 106,4 mln zł, a zysk operacyjny o 6,3%, do 69,2 mln zł. Zysk netto spadł o 1,4%, do 37,2 mln zł. Spółka zanotowała wzrost wpłat dłużników o blisko 10%, do niemal 151,8 mln zł. Przedstawiciele spółki ocenili ten okres do udanych. Szerzej na temat wyników pisaliśmy w tym miejscu.

 

Wcześniej Kredyt Inkaso miało połączyć się z Best, spółki długo prowadziły między sobą negocjacje, jednak ostatecznie zakończyły się one fiaskiem. Jak podało Kredyt Inkaso w komunikacie, powodem był brak porozumienia w zakresie szczegółowych warunków połączenia, w szczególności w przedmiocie ustalenia parytetu wymiany akcji Kredyt Inkaso na akcje Best. W tym momencie zaczął się spór pomiędzy spółkami, czego efektem były między innymi dwie rady nadzorcze w Kredyt Inkaso, które obradowały niezależnie od siebie, czy te dwóch prezesów. Historię sporu przedstawia raport specjalny wydany w formie wideo przez stację Inwestorzy.tv.

 

 

Po informacji o wezwaniu kurs akcji Kredyt Inkaso otworzył się w okolicach 2,5% na plusie, a w czasie porannej sesji zwyżkował nawet do 5%. W szerszym ujęciu ostatnia przecena sprowadziła kurs do poziomu 15 zł, ważnego historycznie wsparcia, przebijając przy tym linię trendu wzrostowego zapoczątkowaną w  czerwcu 2009 roku. Po miesiącu kurs jednak wrócił powyżej wspomnianej linii. Najbliższy istotny opór to poziom 23,10 zł wynikający z formacji podwójnego szczytu z marca/kwietnia bieżącego roku. Jest to zarazem ostatni lokalny szczyt, niezbędny do pokonania, aby mówić o dalszych, potencjalnych wzrostach.

 

Kredyt Inkaso - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: Ipopema Securities, PAP, Kredyt Inkaso S.A.

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Jest wezwanie na Kredyt Inkaso po 22 zł za akcję