Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Akcja CD Projekt wyceniona na 37,8 zł. Sprawdź argumenty!

© wiwaldi24 - Fotolia.pl

DM BOŚ w raporcie analitycznym z 14 lipca 2016 roku podwyższył cenę docelową dla akcji CD Projekt z 31,2 zł do 37,8 zł. Zalecenie inwestycyjne pozostało na niezmienionym poziomie, czyli „kupuj”.

 

Głównym czynnikiem, który skłonił autorów raportu do podwyższenia rekomendacji dla CD Projekt, jest potencjał nowej gry spółki – „Gwint”. Jest to gra karciana z gatunku Free2Play. Jej możliwości zdobycia szerokiej rzeszy fanów jest duży. Specjaliści z DM BOŚ wskazali m.in. potencjał rynku kolekcjonerskich gier karcianych F2P, którego wartość szacowana jest na 1,3 mld USD. Dobrym odnośnikiem jest sukces gry „Hearthstone: Heroes of Warcraft”.

 

„W naszej ocenie Gwint dysponuje wszystkimi cechami, by stać się przebojem w kategorii gier Free2Play. Po pierwsze, należy do bardzo popularnego gatunku kolekcjonerskich gier karcianych, po drugie, wykorzystuje dobrze znany z gry Wiedźmin świat, i po trzecie, mechanika gry została bardzo dobrze oceniona przez fanów Wiedźmina 3. Uważamy, że należący do segmentu F2P Gwint może stać przełomowym produktem dla CD Projektu zapewniając Spółce stosunkowo stabilny napływ gotówki w następnych kilku latach (podczas gdy wyniki segmentu premium charakteryzuje większa zmienność)” – napisano w raporcie DM BOŚ.

 

Przy rekomendacji wskazano, że Wiedźmin ma obecnie co najmniej 10 mln fanów na świecie, którzy mogą zainteresować się „Gwintem”. Do tego część graczy „Hearthstone” może wykazać zainteresowanie nową grą. Założenia analityków pokazują, że Gwint będzie miał 3 mln aktywnych użytkowników miesięcznie (konserwatywnie). Dla porównania Heartstone ma ich 17 mln. Zakładany poziom średniego przychodu z aktywnego użytkownika miesięcznie ma wynieść 0,8 USD. Podkreślono też, że całoroczna prognoza przychodów „Gwinta” jest 9 razy niższa od przychodów z Hearthstone. Według analityków „Gwint” może przynieść około 109 mln zł dodatkowych przychodów. Na wysokość zysku brutto ma to się przełożyć pozytywnie w 2017 roku o 56 mln zł, a w 2018 roku o 97 mln zł.

 

Prognozy DM BOŚ w zakresie wyników finansowych CD Projekt wskazują na skokowy wzrost wyników w 2018 roku. Z kolei rok 2017 ma być dla spółki rokiem chudym. Jak to się przekłada na liczby? Otóż w 2016 roku przychody mają wynieść 405,7 mln zł i zysk netto 143,3 mln zł, w 2017 roku sprzedaż ma spaść do 253,2 mln zł i zysk netto do 65,8 mln zł, a z kolei w 2018 roku przychody mają osiągnąć poziom 990,1 mln zł przy zysku netto 448,3 mln zł.

 

Kurs akcji CD Projekt po rocznej konsolidacji w przedziale około 20-28 zł, dynamicznie wybił się górą. Książkowy zasięg z tej formacji wskazuje na poziom 36 zł. Wsparciem jest obecnie przełamany górny poziom konsolidacji, czyli 28 zł. 

 

CD Projekt - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: DM BOŚ S.A.

 

Zobacz również:

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

Zadaniem nowego podmiotu – Domu Analiz SII – będzie dostarczanie pokrycia analitycznego emitentów, którzy do tej pory nie cieszyli się dużym zainteresowaniem instytucji finansowych.

Zobacz więcej

Akcja CD Projekt wyceniona na 37,8 zł. Sprawdź argumenty!
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie