Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Bogdanka zakończyła odwierty badawcze na złożu Ostrów

© oleandra - Fotolia.com

W komunikacie z dnia 19 lipca 2016 roku Bogdanka poinformowała o zakończeniu prac wiertniczych związanych z realizacją dwóch otworów badawczych w Polu Ostrów, w ramach realizacji koncesji rozpoznawczej na to złoże udzielonej w czerwcu 2014 roku.

 

Spółka bierze udział w programie 10na10

 

10 na 10 - komunikuj się skutecznie

 

Na podstawie przeprowadzonego wiercenia badawczego, LW Bogdanka planuje stworzenie dodatku do dokumentacji geologicznej, opracowanie projektu zagospodarowania złoża Ostrów oraz wystąpienie, w I kw. 2017 roku, do Ministra Środowiska z wnioskiem o udzielenie koncesji wydobywczej dla złoża Ostrów. Prace realizowane były w ramach koncesji rozpoznawczej udzielonej spółce w czerwcu 2014 roku. Łącznie w ramach koncesji wykonano trzy odwierty.

 

Pozyskanie nowych zasobów operatywnych to jeden ze strategicznych celów spółki. Dzięki uzyskaniu dostępu do zasobów złoża Ostrów, jej zasoby operatywne mogą wzrosnąć o ok. 200-350 mln ton (w zależności od warunków koncesji wydobywczej), wobec ok. 230 mln ton obecnie. Oznacza to możliwość przedłużenia żywotności kopalni z ok. 2042 roku (przy obecnym poziomie wydobycia) do nawet 2080 roku.

 

Eksploatacja złóż Ostrów może być rozpoczęta w oparciu o obecną infrastrukturę i bez kapitałochłonnej budowy nowych szybów. To z kolei gwarantuje utrzymanie wysokiej efektywności kopalni, w której obecnie wydajność dołowa ponad dwukrotnie przewyższa krajową średnią w górnictwie węgla kamiennego.

 

„W górnictwie węgla kamiennego nic nie dzieje się z dnia na dzień. Podejmowane dziś działania na rzecz znaczącej rozbudowy zasobów operatywnych mają zabezpieczyć przyszły rozwój Bogdanki i stabilne zaplecze surowcowe dla Grupy Enea. Chcemy przedłużyć  żywotność kopalni co najmniej do 2080 roku, zapewniając tym samym miejsca pracy i stabilność zatrudnienia dla kolejnych pokoleń górników, a także wsparcie Bogdanki dla rozwoju społeczności lokalnych i całej Lubelszczyzny w perspektywie kilkudziesięciu lat. Podwojenie zasobów surowca będzie też miało niezwykle istotny wpływ na budowę wartości Spółki dla akcjonariuszy”– powiedział Krzysztof Szlaga, Prezes Zarządu Lubelskiego Węgla Bogdanka S.A.

 

Wykres akcji spółki pokazuje, że pojawiły się mocne sygnały wskazujące zmianę trendu na wzrostowy. Akcje w ostatnim czasie podrożały o ponad 35% pokonując jednocześnie  ponad półtoraroczną linię trendu spadkowego oraz linię oporu na poziomie ok. 47 zł. Można także zauważyć, że ostatni dołek zarysował się na poziomie wyższym niż poprzedni. Więcej na temat wzrostów Bogdanki pisaliśmy w tym miejscu.

 

Bogdanka - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Źródło: LW Bogdanka S.A.

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży wzrosły rok do roku o 24,6%, a wynik operacyjny o 45,9%.

Zobacz więcej

Bogdanka zakończyła odwierty badawcze na złożu Ostrów