Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Work Service kupuje 100% udziałów w czterech zagranicznych spółkach

© YB - Fotolia.com

W raporcie bieżącym z dnia 19 lipca Work Service poinformował o podpisaniu przez spółkę zależną Exact Systems dokumentu term sheet dotyczącego przejęcia 100% udziałów w czterech spółkach: we Francji, Rumunii, Maroku i Turcji.

 

Wszystkie cztery spółki działają w branży outsourcingu i specjalizują się w kontroli jakości dla przemysłu motoryzacyjnego. Na podstawie dokumentu obie strony postanowiły przeprowadzić negocjacje oraz badanie due dilligence w celu uzgodnienia ostatecznych warunków. Cały zakup ma być przeprowadzamy w dwóch etapach.

Pierwszy etap zakłada nabycie 75% istniejących udziałów spółek docelowych. Drugi ma polegać na zakupie przez spółkę zależną opcji call lub wykonaniu przez obecnych udziałowców spółek docelowych opcji put na warunkach przewidzianych w Term Sheet, pozostałych 25% istniejących udziałów spółek docelowych.

 

Łączna cena pierwszego etapu potencjalnej transakcji dla spółek docelowych została ustalona na kwotę 8 mln EUR z mechanizmem earn-out out polega na ustaleniu ostatecznej ceny w oparciu o przyszłe wyniki finansowe przedsiębiorstwa. Przeliczniki do transakcji wynoszą 75% x 5,15 wskaźnika EBITDA spółek docelowych za rok obrotowy 2016 – pomniejszone o 8 mln EUR. Strony przewidują również mechanizmy korygujące cenę pierwszego etapu potencjalnej transakcji.

 

Przedwstępna umowa sprzedaży udziałów spółek docelowych ma być zawarta do dnia 14 października 2016 roku, zaś umowy sprzedaży udziałów spółek docelowych będą zawarte nie później niż do dnia 31 grudnia 2016 roku. Wykonanie przez obecnych udziałowców spółek docelowych opcji put przewidzianej w drugim etapie będzie mogło zostać wykonane w okresie od dnia 1 marca 2019 roku do dnia 31 grudnia 2021 roku.

 

Zawarcie przedwstępnej umowy uzależnione jest od spełnienia następujących warunków:

  • pozytywnego wyniku due dilligence finansowego, podatkowego i prawnego w Spółkach Docelowych,
  • zakończenia przez Strony negocjacji dotyczących dokumentacji transakcyjnej,
  • wyrażenia zgody na przeprowadzenie transakcji przez radę nadzorczą spółki zależnej.

Spełnienie wyżej wymienionych warunków nie zobowiązuje jednak żadnej ze stron do realizacji potencjalnej transakcji. Ostateczne zasady i warunki zostaną zawarte w przedwstępnej umowie sprzedaży.

 

Na wykresie akcji Work Service można zauważyć, że kurs osiągnął historyczne maksimum w marcu 2015 i od tego czasu znajduje się w wyraźnym trendzie spadkowym. Sygnałem odwrócenia trendu może być przekroczenie linii trendu oraz oporów na poziomie 12,28 zł ustawionych na podstawie poprzedniego szczytu. O kontynuacji trendu będzie zaś świadczyć spadek poniżej linii wsparcia na poziomie 8,67 zł.

 

Work Service - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Źródło: Work Service S.A.

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży wzrosły rok do roku o 24,6%, a wynik operacyjny o 45,9%.

Zobacz więcej

Work Service kupuje 100% udziałów w czterech zagranicznych spółkach