Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

CD Projekt rozpoczyna współpracę z chińskim dystrybutorem GAEA

© Alex Ishchenko - Fotolia.com

CD Projekt poinformował o nawiązaniu współpracy z GAEA, jednym z najszybciej rozwijających się chińskich dostawców interaktywnej rozrywki. Współpraca będzie dotyczyć wydania na terenie Chin gry „GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana”.

 

GWINT to najnowsza produkcja CD Projektu. Jest to sieciowa gra karciana osadzona w uniwersum Geralta z Rivii. Pierwotnie stanowiła ona element trzeciej części wiedźmińskiej trylogii, jednak ze względu na duże zainteresowanie fanów zdecydowano się na oddzielną produkcję, znacznie bardziej rozbudowaną. GWINT jest grą darmową z wbudowanymi mikropłatnościami. Gra będzie dostosowana zarówno do rozgrywek sieciowych, jak i do gry jednoosobowej.

 

Od września 2016 roku produkcja będzie dostępna w tak zwanej zamkniętej becie na komputery i konsole Xbox One. Później zostanie udostępniona w otwartej becie również na PlayStation 4.

 

Współpraca z GAEA jest oficjalnym wejściem CD Projektu na olbrzymi chiński rynek. Pozwoli ona na szeroko zakrojone działania wydawnicze, lokalizacyjne, promocyjne i sprzedażowe. W następujący sposób o współpracy wypowiedział się Marcin Iwiński, współzałożyiel i wiceprezes CD Projektu:

 

„GAEA to nie tylko zespół profesjonalistów z dużą wiedzą i doświadczeniem na rynku gier, lecz – co dla nas równie ważne – pasjonatów, graczy, którzy podzielają wyznawane przez nas wartości. Chiny to dla nas nowy, rynek, ale nasze podejście pozostaje takie samo: pragniemy dotrzeć do społeczności graczy, zrozumieć, czego oczekują i zaoferować im kolekcjonerską grę karcianą zaprojektowaną od początku do końca z myślą o nich”.

 

W dniu 31 maja bieżącego roku miała miejsce premiera drugiego i ostatniego dodatku do flagowej produkcji CD Projektu – Wiedźmina 3. Rozszerzenie zatytułowane „Krew i Wino” spotkało się pozytywnymi recenzjami wśród dziennikarzy branżowych. Pomimo tego, że jest to ostatni dodatek, spółka chce jeszcze przez wiele lat pracować nad sprzedażą Wiedźmina 3. Mówił o tym prezes CD Projektu, Adam Kiciński, w rozmowie z Rafałem Irzyńskim. Z materiałem wideo można zapoznać się poniżej.

 

 

 

W trakcie ostatnich sesji kurs akcji CD Projektu wyznacza kolejne historyczne maksima. Podczas dzisiejszej sesji, to jest 18 lipca 2016 roku, cena sięgnęła 32 zł za akcję, a tym samym kapitalizacja spółki przekroczyła 3 mld zł. 

 

CD Projekt - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: CD Projekt S.A.

Zobacz również:

11.06.2018, Aktualności

Amibroker praktycznie – szkolenie on-line Pawła Szczepanika i 200 zł zniżki dla członków SII

11.06.2018, Aktualności

Amibroker praktycznie – szkolenie on-line Pawła Szczepanika i 200 zł zniżki dla członków SII

Tylko do piątku, 15 czerwca 2018 r. trwać będą zapisy na szkolenie on-line Amibroker Praktycznie, autorstwa Pawła Szczepanika.

Zobacz więcej

14.06.2018, Newsroom

Sprawdź, jak radzą sobie tegoroczni debiutanci na GPW

14.06.2018, Newsroom

Sprawdź, jak radzą sobie tegoroczni debiutanci na GPW

W czasie niespełna 6 miesięcy tego roku na rynku głównym warszawskiej giełdy zadebiutowały tylko cztery spółki.

Zobacz więcej

CD Projekt rozpoczyna współpracę z chińskim dystrybutorem GAEA
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie