Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

CD Projekt rozpoczyna współpracę z chińskim dystrybutorem GAEA

© Alex Ishchenko - Fotolia.com

CD Projekt poinformował o nawiązaniu współpracy z GAEA, jednym z najszybciej rozwijających się chińskich dostawców interaktywnej rozrywki. Współpraca będzie dotyczyć wydania na terenie Chin gry „GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana”.

 

GWINT to najnowsza produkcja CD Projektu. Jest to sieciowa gra karciana osadzona w uniwersum Geralta z Rivii. Pierwotnie stanowiła ona element trzeciej części wiedźmińskiej trylogii, jednak ze względu na duże zainteresowanie fanów zdecydowano się na oddzielną produkcję, znacznie bardziej rozbudowaną. GWINT jest grą darmową z wbudowanymi mikropłatnościami. Gra będzie dostosowana zarówno do rozgrywek sieciowych, jak i do gry jednoosobowej.

 

Od września 2016 roku produkcja będzie dostępna w tak zwanej zamkniętej becie na komputery i konsole Xbox One. Później zostanie udostępniona w otwartej becie również na PlayStation 4.

 

Współpraca z GAEA jest oficjalnym wejściem CD Projektu na olbrzymi chiński rynek. Pozwoli ona na szeroko zakrojone działania wydawnicze, lokalizacyjne, promocyjne i sprzedażowe. W następujący sposób o współpracy wypowiedział się Marcin Iwiński, współzałożyiel i wiceprezes CD Projektu:

 

„GAEA to nie tylko zespół profesjonalistów z dużą wiedzą i doświadczeniem na rynku gier, lecz – co dla nas równie ważne – pasjonatów, graczy, którzy podzielają wyznawane przez nas wartości. Chiny to dla nas nowy, rynek, ale nasze podejście pozostaje takie samo: pragniemy dotrzeć do społeczności graczy, zrozumieć, czego oczekują i zaoferować im kolekcjonerską grę karcianą zaprojektowaną od początku do końca z myślą o nich”.

 

W dniu 31 maja bieżącego roku miała miejsce premiera drugiego i ostatniego dodatku do flagowej produkcji CD Projektu – Wiedźmina 3. Rozszerzenie zatytułowane „Krew i Wino” spotkało się pozytywnymi recenzjami wśród dziennikarzy branżowych. Pomimo tego, że jest to ostatni dodatek, spółka chce jeszcze przez wiele lat pracować nad sprzedażą Wiedźmina 3. Mówił o tym prezes CD Projektu, Adam Kiciński, w rozmowie z Rafałem Irzyńskim. Z materiałem wideo można zapoznać się poniżej.

 

 

 

W trakcie ostatnich sesji kurs akcji CD Projektu wyznacza kolejne historyczne maksima. Podczas dzisiejszej sesji, to jest 18 lipca 2016 roku, cena sięgnęła 32 zł za akcję, a tym samym kapitalizacja spółki przekroczyła 3 mld zł. 

 

CD Projekt - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: CD Projekt S.A.

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

17.11.2017, Newsroom

Grupa Azoty osiągnęła w III kw. historyczny zysk EBITDA na poziomie 255 mln zł

17.11.2017, Newsroom

Grupa Azoty osiągnęła w III kw. historyczny zysk EBITDA na poziomie 255 mln zł

Spółka pochwaliła się poprawą wyników finansowych w III kw. 2017 roku. Na poziomie zysku EBITDA wszystkie segmenty działalności wykazały dodatnią kontrybucję.

Zobacz więcej

CD Projekt rozpoczyna współpracę z chińskim dystrybutorem GAEA