Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

CD Projekt rozpoczyna współpracę z chińskim dystrybutorem GAEA

© Alex Ishchenko - Fotolia.com

CD Projekt poinformował o nawiązaniu współpracy z GAEA, jednym z najszybciej rozwijających się chińskich dostawców interaktywnej rozrywki. Współpraca będzie dotyczyć wydania na terenie Chin gry „GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana”.

 

GWINT to najnowsza produkcja CD Projektu. Jest to sieciowa gra karciana osadzona w uniwersum Geralta z Rivii. Pierwotnie stanowiła ona element trzeciej części wiedźmińskiej trylogii, jednak ze względu na duże zainteresowanie fanów zdecydowano się na oddzielną produkcję, znacznie bardziej rozbudowaną. GWINT jest grą darmową z wbudowanymi mikropłatnościami. Gra będzie dostosowana zarówno do rozgrywek sieciowych, jak i do gry jednoosobowej.

 

Od września 2016 roku produkcja będzie dostępna w tak zwanej zamkniętej becie na komputery i konsole Xbox One. Później zostanie udostępniona w otwartej becie również na PlayStation 4.

 

Współpraca z GAEA jest oficjalnym wejściem CD Projektu na olbrzymi chiński rynek. Pozwoli ona na szeroko zakrojone działania wydawnicze, lokalizacyjne, promocyjne i sprzedażowe. W następujący sposób o współpracy wypowiedział się Marcin Iwiński, współzałożyiel i wiceprezes CD Projektu:

 

„GAEA to nie tylko zespół profesjonalistów z dużą wiedzą i doświadczeniem na rynku gier, lecz – co dla nas równie ważne – pasjonatów, graczy, którzy podzielają wyznawane przez nas wartości. Chiny to dla nas nowy, rynek, ale nasze podejście pozostaje takie samo: pragniemy dotrzeć do społeczności graczy, zrozumieć, czego oczekują i zaoferować im kolekcjonerską grę karcianą zaprojektowaną od początku do końca z myślą o nich”.

 

W dniu 31 maja bieżącego roku miała miejsce premiera drugiego i ostatniego dodatku do flagowej produkcji CD Projektu – Wiedźmina 3. Rozszerzenie zatytułowane „Krew i Wino” spotkało się pozytywnymi recenzjami wśród dziennikarzy branżowych. Pomimo tego, że jest to ostatni dodatek, spółka chce jeszcze przez wiele lat pracować nad sprzedażą Wiedźmina 3. Mówił o tym prezes CD Projektu, Adam Kiciński, w rozmowie z Rafałem Irzyńskim. Z materiałem wideo można zapoznać się poniżej.

 

 

 

W trakcie ostatnich sesji kurs akcji CD Projektu wyznacza kolejne historyczne maksima. Podczas dzisiejszej sesji, to jest 18 lipca 2016 roku, cena sięgnęła 32 zł za akcję, a tym samym kapitalizacja spółki przekroczyła 3 mld zł. 

 

CD Projekt - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: CD Projekt S.A.

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

CD Projekt rozpoczyna współpracę z chińskim dystrybutorem GAEA