Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Ursus zwiększył sprzedaż ciągników o 48,5% w I półroczu 2016 roku

© ValentinValkov - Fotolia.com

W komunikacie prasowym Ursus poinformował znaczącym wzroście sprzedaży ciągników z 198 w I połowie zeszłego roku do 294 roku obecnego, czyli prawie o 50%. Ponadto Ursus, jest jedynym producentem ciągników, który może pochwalić się wzrostem sprzedaży za ten okres.

 

W samym miesiącu maj odnotowano wzrost o prawie 55% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Spółka odnotowała również wzrost udziału rejestracji ciągników URSUS w ogólnej liczbie rejestracji z 3,5% w 2015 r. do 6% w I kw. 2016 r. W czerwcu br. udział ten wzrósł do ponad 7%.

 

Według analizy Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego na podstawie danych Centralnej Ewidencji Pojazdów Ursus był jedyną spółką w branży, która osiągnęła wzrost sprzedanych ciągników. Tym samym w rankingu liczby sprzedaży Ursus podskoczył  z dziesiątego miejsca na szóste. Wśród konkurencji polskiego producenta spadek o 49,1% zanotował New Holland, natomiast sprzedaż pojazdów John Deere i Zetor skurczyła się odpowiednio o 53,1% i 40,4%.

 

Prezes Ursusa Karol Zarajczyk w wywiadzie dla bankier.pl wyraził nadzieję na to, że w II połowie roku uruchomione zostaną środki unijne dla polskich rolników, co także mogłoby pozytywnie się przełożyć na wyniki ze sprzedaży. Spółka przygotowuje się do rozpoczęcia nowego projektu produkcji autobusów ekologicznych, czemu ma sprzyjać ustawa o odnawialnych źródłach energii. Priorytetem na najbliższe 6 miesięcy mają być jednak dwa duże kontrakty w Tanzanii i Etiopii.

 

Dwa duże kontrakty -  z Tanzanią i Etiopią - to jest priorytet na najbliższe 6 miesięcy. Bardzo dobrze radzimy sobie na rynku krajowym, ponieważ pierwszy kwartał, mimo braku eksportu, był zbliżony do kwartału roku poprzedniego, gdzie ten eksport do Etiopii był. Bardzo nas cieszy to, że podwoiliśmy nasz udział w rynku krajowym, co jest dużym osiągnięciem na rynku bez dopłat unijnych, ponieważ od wielu, wielu lat nasza branża oparta jest o dopłaty unijne i funkcjonowanie bez nich jest bardzo trudne.” – powiedział Zarajczyk.

 

Chcemy szybko przeprowadzić projekt w Tanzanii i dokończyć projekt etiopski. Zwróciliśmy się również w kierunku wschodu. Mocno obserwujemy wschodnie kraje, a konkretnie obrzeża Rosji, które szukają taniej i niezawodnej technologii.” – dodał.

 

Kontrowersje wśród inwestorów wzbudził zakup przez Ursus udziałów w spółce Bioenergia Invest.

 

Na wykresie akcji spółki można zauważyć, że kurs znajduje się w trendzie spadkowym trwającym od czerwca zeszłego roku. Sygnałem zmiany trendu na wzrostowy byłoby wybicie przez cenę ponad linię trendu oraz przekroczenie oporów na poziomie 2,69 zł wyznaczonych na podstawie poprzedniego ważnego szczytu.

 

Ursus - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Ursus zwiększył sprzedaż ciągników o 48,5% w I półroczu 2016 roku