Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

W tydzień na akcjach Auto Partner zarobiliśmy 15%!

© grapestock - Fotolia.com

W dniu dzisiejszym zostało zrealizowane nasze zlecenie sprzedaży 600 akcji Auto Partner po kursie 3,40 zł. Był to poziom take profit, który wyznaczyliśmy przy tej inwestycji. Pochodziła ona z segmentu głosowanego – to Wy ją wybraliście!

Auto Partner

Akcje dystrybutora części samochodowych trafiły do Portfela SII dokładnie 6-tego lipca i na siódmej sesji udało nam się zamknąć tę pozycję ze sporym zyskiem. W tak krótkim czasie 15%-owy zwrot z inwestycji jest bardzo dobrym wynikiem. Propozycja zakupu walorów Auto Partner zgromadziła najwięcej głosów (27,18%) w ostatniej sondzie i wyprzedziła między innymi Wielton (26,67%) i Groclin (21,03%). Jednak jest to dopiero czwarta, zyskowna inwestycja z segmentu głosowanego. Wcześniej zarobiliśmy na Monnari, KGHM i Trakcji. Niestety chybionych inwestycji jest znacznie więcej, bo aż siedem. W segmencie głosowanym mamy wciąż otwarte pozycje na akcjach Medicalgorithmics, 11 bit studios i BBI Development. Pierwsza z nich obecnie jest na około 6% stracie, a kolejne dwie są na plusie – odpowiednio 13% i 2%. Trzymamy kciuki za wszystkie otwarte pozycje, gdyż do wyjścia na zero tego segmentu brakuje jeszcze sporo.

JSW

Ostatnie tygodnie przynoszą wyraźne odbicie na akcjach JSW. Po dynamicznej korekcie w dół z poziomu 21 zł do 13 zł wywołanej zapowiedzią ewentualnej emisji akcji, kurs powrócił do trendu wzrostowego i obecnie konsoliduje się pod poziomem 19 zł. Opisywane w ostatnim odcinku Portfela SII transakcje sprzedaży wybranych aktywów grupy pozytywnie wpłynęły na rynkową wycenę JSW. Na rynku pojawiły się również informacje, że JSW negocjuje obecnie warunki umowy z państwowym Funduszem Restrukturyzacji Przedsiębiorców. Chodzi o kwotę 290 mln zł, która mogłaby zostać przeznaczona (w transzach w dwóch najbliższych latach) na inwestycje w dwóch kopalniach spółki.

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

W tydzień na akcjach Auto Partner zarobiliśmy 15%!
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie