Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

W tydzień na akcjach Auto Partner zarobiliśmy 15%!

© grapestock - Fotolia.com

W dniu dzisiejszym zostało zrealizowane nasze zlecenie sprzedaży 600 akcji Auto Partner po kursie 3,40 zł. Był to poziom take profit, który wyznaczyliśmy przy tej inwestycji. Pochodziła ona z segmentu głosowanego – to Wy ją wybraliście!

Auto Partner

Akcje dystrybutora części samochodowych trafiły do Portfela SII dokładnie 6-tego lipca i na siódmej sesji udało nam się zamknąć tę pozycję ze sporym zyskiem. W tak krótkim czasie 15%-owy zwrot z inwestycji jest bardzo dobrym wynikiem. Propozycja zakupu walorów Auto Partner zgromadziła najwięcej głosów (27,18%) w ostatniej sondzie i wyprzedziła między innymi Wielton (26,67%) i Groclin (21,03%). Jednak jest to dopiero czwarta, zyskowna inwestycja z segmentu głosowanego. Wcześniej zarobiliśmy na Monnari, KGHM i Trakcji. Niestety chybionych inwestycji jest znacznie więcej, bo aż siedem. W segmencie głosowanym mamy wciąż otwarte pozycje na akcjach Medicalgorithmics, 11 bit studios i BBI Development. Pierwsza z nich obecnie jest na około 6% stracie, a kolejne dwie są na plusie – odpowiednio 13% i 2%. Trzymamy kciuki za wszystkie otwarte pozycje, gdyż do wyjścia na zero tego segmentu brakuje jeszcze sporo.

JSW

Ostatnie tygodnie przynoszą wyraźne odbicie na akcjach JSW. Po dynamicznej korekcie w dół z poziomu 21 zł do 13 zł wywołanej zapowiedzią ewentualnej emisji akcji, kurs powrócił do trendu wzrostowego i obecnie konsoliduje się pod poziomem 19 zł. Opisywane w ostatnim odcinku Portfela SII transakcje sprzedaży wybranych aktywów grupy pozytywnie wpłynęły na rynkową wycenę JSW. Na rynku pojawiły się również informacje, że JSW negocjuje obecnie warunki umowy z państwowym Funduszem Restrukturyzacji Przedsiębiorców. Chodzi o kwotę 290 mln zł, która mogłaby zostać przeznaczona (w transzach w dwóch najbliższych latach) na inwestycje w dwóch kopalniach spółki.

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

23.11.2017, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników LW Bogdanka S.A. za trzeci kwartał 2017 r.

23.11.2017, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników LW Bogdanka S.A. za trzeci kwartał 2017 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim z Prezesem Zarządu LW Bogdanka SA, Krzysztofem Szlagą. Czat odbędzie się 27 listopada (poniedziałek) o godzinie 12:00. Zapraszamy do zadawania pytań już dziś w opcji off-line.

Zobacz więcej

W tydzień na akcjach Auto Partner zarobiliśmy 15%!