Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Izo-Blok przydzielił wszystkie akcje. Redukcja dla indywidualnych wyniosła 61,1%

© sarikhani - Fotolia.com

Izo-Blok przydzielił 267 tys. akcji nowej emisji po cenie 160 zł. Wartość przeprowadzanej emisji sięgnęła 42,72 mln zł.

 

Spółka przeprowadzała emisję akcji celem sfinansowania przejęcia SSW PearlFoam, niemieckiego konkurenta i numeru jeden na europejskim rynku EPP w branży motoryzacyjnej. Całkowita kwota transakcja zakupu udziałów w SSW PearlFoam opiewa na kwotę około 21,5 mln EUR. Połowa tej kwoty ma zostać pozyskana z kredytu, a druga z emisji akcji. W następujący sposób o przejęciu wypowiadał się prezes Izo-Blok, Przemysław Skrzydlak:

 

„W przypadku pomyślnego zakończenia transakcji przejęcia niemieckiego konkurenta – SSW PearlFoam – otworzy się dla nas droga do wyjścia na rynek azjatycki. Będziemy mieli swój surowiec, co da nam sporą niezależność. Będziemy też mieli ugruntowaną pozycję wśród OEM-ów i TIER1 czy TIER2. Już teraz, klienci naciskają nas, abyśmy jak najszybciej tam zaistnieli. Potrzebują dostawcy nie tylko globalnego, ale i niezawodnego. IZO-BLOK może im to zapewnić.”

 

W dniu 7 lipca Izo-Blok dokonał przydziału oferowanych akcji. W transzy inwestorów indywidualnych przydzielono 13 350 akcji, a redukcja zapisów wyniosła około 61,1%. Pozostała część, 253 650 akcji, została przydzielona inwestorom instytucjonalnym.

 

Izo-Blok był obecny na tegorocznej edycji konferencji WallStreet 20, na której prezes spółki spotkał się z inwestorami indywidualnymi. Udzielił on także wywiadu dla stacji Inwestorzy.tv, podczas którego mówił między innymi o planowanym przejęciu, kontrakcie z Audi, czy też o koniunkturze w branży motoryzacyjnej. Z nagraniem wideo można zapoznać się poniżej.

 

 

Kurs akcji Izo-Blok znajduje się w trendzie wzrostowym. Aktualnie kurs porusza się w kanale bocznym 160 zł – 180 zł. Kierunek wybicia zadecyduje o dalszym ruchu przynajmniej w krótkim okresie, zgodnie z klasyczną teorią analizy technicznej.

 

Izo-Blok - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: Izo-Blok S.A.

Zobacz również:

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

Analitycy Domu Analiz SII wydali dla akcji CDRL rekomendację "kupuj" z 12-miesięczną ceną docelową ustaloną na poziomie 42,62 zł. W momencie wydania rekomendacji giełdowy kurs tych walorów wynosił 32 zł, co oznacza potencjał wzrostu równy 33,2%.

Zobacz więcej

26.04.2018, Newsroom

Słabe wyniki Getin Noble Banku. Spółka straciła ponad pół miliarda złotych

26.04.2018, Newsroom

Słabe wyniki Getin Noble Banku. Spółka straciła ponad pół miliarda złotych

Skonsolidowana strata netto spółki przypadająca akcjonariuszom jednostki dominującej za 2017 rok była prawie 10-krotnie wyższa niż rok wcześniej.

Zobacz więcej

Izo-Blok przydzielił wszystkie akcje. Redukcja dla indywidualnych wyniosła 61,1%
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie