Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Izo-Blok przydzielił wszystkie akcje. Redukcja dla indywidualnych wyniosła 61,1%

© sarikhani - Fotolia.com

Izo-Blok przydzielił 267 tys. akcji nowej emisji po cenie 160 zł. Wartość przeprowadzanej emisji sięgnęła 42,72 mln zł.

 

Spółka przeprowadzała emisję akcji celem sfinansowania przejęcia SSW PearlFoam, niemieckiego konkurenta i numeru jeden na europejskim rynku EPP w branży motoryzacyjnej. Całkowita kwota transakcja zakupu udziałów w SSW PearlFoam opiewa na kwotę około 21,5 mln EUR. Połowa tej kwoty ma zostać pozyskana z kredytu, a druga z emisji akcji. W następujący sposób o przejęciu wypowiadał się prezes Izo-Blok, Przemysław Skrzydlak:

 

„W przypadku pomyślnego zakończenia transakcji przejęcia niemieckiego konkurenta – SSW PearlFoam – otworzy się dla nas droga do wyjścia na rynek azjatycki. Będziemy mieli swój surowiec, co da nam sporą niezależność. Będziemy też mieli ugruntowaną pozycję wśród OEM-ów i TIER1 czy TIER2. Już teraz, klienci naciskają nas, abyśmy jak najszybciej tam zaistnieli. Potrzebują dostawcy nie tylko globalnego, ale i niezawodnego. IZO-BLOK może im to zapewnić.”

 

W dniu 7 lipca Izo-Blok dokonał przydziału oferowanych akcji. W transzy inwestorów indywidualnych przydzielono 13 350 akcji, a redukcja zapisów wyniosła około 61,1%. Pozostała część, 253 650 akcji, została przydzielona inwestorom instytucjonalnym.

 

Izo-Blok był obecny na tegorocznej edycji konferencji WallStreet 20, na której prezes spółki spotkał się z inwestorami indywidualnymi. Udzielił on także wywiadu dla stacji Inwestorzy.tv, podczas którego mówił między innymi o planowanym przejęciu, kontrakcie z Audi, czy też o koniunkturze w branży motoryzacyjnej. Z nagraniem wideo można zapoznać się poniżej.

 

 

Kurs akcji Izo-Blok znajduje się w trendzie wzrostowym. Aktualnie kurs porusza się w kanale bocznym 160 zł – 180 zł. Kierunek wybicia zadecyduje o dalszym ruchu przynajmniej w krótkim okresie, zgodnie z klasyczną teorią analizy technicznej.

 

Izo-Blok - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: Izo-Blok S.A.

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Izo-Blok przydzielił wszystkie akcje. Redukcja dla indywidualnych wyniosła 61,1%