Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Właściciel CCC kupuje akcje Zortrax

Źródło: zortrax.pl

Ultro – wehikuł inwestycyjny Dariusza Miłka, obejmie docelowo 1,2 mln akcji firmy Zortrax, co będzie stanowiło 15% udziału w akcjonariacie. W ten sposób polski lider i jeden z wiodących europejskich graczy w segmencie druku 3D pozyska 44 mln zł.

 

Przeprowadzając w ostatnich tygodniach prywatną ofertę akcji serii D, Zortrax spotkał się z trzykrotnie większym popytem na oferowane akcje. Ostatecznie firma postanowiła sprzedać całą emisją jednemu, długoterminowemu inwestorowi.

 

„Finalizując transakcję pozyskaliśmy do spółki stabilnego, zaufanego akcjonariusza. Nowy kapitał bez wątpienia wykorzystamy dla przyśpieszenia rozwoju i wzmocnienia pozycji Zortrax” - powiedział Rafał Tomasiak, Prezes Zarządu Zortrax S.A.

 

„Pomimo trudnej sytuacji na rynku kapitałowym oferta Zortrax zakończyła się bardzo dużym sukcesem. To pokazuje, że dla największych graczy na rynku, spółka taka jak Zortrax, która jest dynamiczna, innowacyjna, nowoczesna i regularnie wypracowuje wzrosty, jest niezwykle atrakcyjnym celem inwestycyjnym” - dodał Szczepan Dunin-Michałowski, Prezes Zarządu Polskiego Domu Maklerskiego, który pośredniczył w ofercie.

 

Pozyskane środki Zortrax zamierza przeznaczyć na dalszy rozwój działu R&D, prace nad kolejnymi modelami drukarek i nakłady marketingowe. Spółka nie wykluczyła również akwizycji. W komunikacie firma zadeklarowała, że ma zapewnione finansowanie dalszego rozwoju, w tym ekspansji na kolejnych rynkach i komercjalizacji nowych modeli drukarek 3D.

 

W 2015 roku Zortrax wypracował 37,6 mln zł przychodów wobec 12,5 mln zł w 2014 roku. Zysk netto w ubiegłym roku wyniósł 8 mln zł na tle 2,8 mln zł rok wcześniej. W komentarzu do wyników, prezes spółki mówił, że dynamika wzrostu sprzedaży materiałów przekroczyła dynamikę wzrostu sprzedaży samych urządzeń. To z kolei pokazało, że pójście w stronę własnego oprogramowania i własnych materiałów, tworzących zintegrowane środowisko druku 3D, było strategicznym posunięciem.

 

Źródło: Zortrax S.A.

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

17.11.2017, Newsroom

Grupa Azoty osiągnęła w III kw. historyczny zysk EBITDA na poziomie 255 mln zł

17.11.2017, Newsroom

Grupa Azoty osiągnęła w III kw. historyczny zysk EBITDA na poziomie 255 mln zł

Spółka pochwaliła się poprawą wyników finansowych w III kw. 2017 roku. Na poziomie zysku EBITDA wszystkie segmenty działalności wykazały dodatnią kontrybucję.

Zobacz więcej

Właściciel CCC kupuje akcje Zortrax