Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Właściciel CCC kupuje akcje Zortrax

Źródło: zortrax.pl

Ultro – wehikuł inwestycyjny Dariusza Miłka, obejmie docelowo 1,2 mln akcji firmy Zortrax, co będzie stanowiło 15% udziału w akcjonariacie. W ten sposób polski lider i jeden z wiodących europejskich graczy w segmencie druku 3D pozyska 44 mln zł.

 

Przeprowadzając w ostatnich tygodniach prywatną ofertę akcji serii D, Zortrax spotkał się z trzykrotnie większym popytem na oferowane akcje. Ostatecznie firma postanowiła sprzedać całą emisją jednemu, długoterminowemu inwestorowi.

 

„Finalizując transakcję pozyskaliśmy do spółki stabilnego, zaufanego akcjonariusza. Nowy kapitał bez wątpienia wykorzystamy dla przyśpieszenia rozwoju i wzmocnienia pozycji Zortrax” - powiedział Rafał Tomasiak, Prezes Zarządu Zortrax S.A.

 

„Pomimo trudnej sytuacji na rynku kapitałowym oferta Zortrax zakończyła się bardzo dużym sukcesem. To pokazuje, że dla największych graczy na rynku, spółka taka jak Zortrax, która jest dynamiczna, innowacyjna, nowoczesna i regularnie wypracowuje wzrosty, jest niezwykle atrakcyjnym celem inwestycyjnym” - dodał Szczepan Dunin-Michałowski, Prezes Zarządu Polskiego Domu Maklerskiego, który pośredniczył w ofercie.

 

Pozyskane środki Zortrax zamierza przeznaczyć na dalszy rozwój działu R&D, prace nad kolejnymi modelami drukarek i nakłady marketingowe. Spółka nie wykluczyła również akwizycji. W komunikacie firma zadeklarowała, że ma zapewnione finansowanie dalszego rozwoju, w tym ekspansji na kolejnych rynkach i komercjalizacji nowych modeli drukarek 3D.

 

W 2015 roku Zortrax wypracował 37,6 mln zł przychodów wobec 12,5 mln zł w 2014 roku. Zysk netto w ubiegłym roku wyniósł 8 mln zł na tle 2,8 mln zł rok wcześniej. W komentarzu do wyników, prezes spółki mówił, że dynamika wzrostu sprzedaży materiałów przekroczyła dynamikę wzrostu sprzedaży samych urządzeń. To z kolei pokazało, że pójście w stronę własnego oprogramowania i własnych materiałów, tworzących zintegrowane środowisko druku 3D, było strategicznym posunięciem.

 

Źródło: Zortrax S.A.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

19.03.2018, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych Grupy PZU za 2017 rok

19.03.2018, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych Grupy PZU za 2017 rok

Zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim z Grupą Kapitałową PZU, który odbędzie się 22 marca (czwartek) o godz. 12:00. Na pytania inwestorów odpowie Tomasz Kulik, Członek Zarządu PZU SA i PZU Życie SA.

Zobacz więcej

Właściciel CCC kupuje akcje Zortrax
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie