Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

5 spółek technicznie: KGHM, Alior Bank, AmRest, Asseco Poland i Medicalgorithmics

© Sergey Nivens - Fotolia.com

KGHM

Kurs akcji KGHM-u odbił po wyznaczeniu podwójnego dna na wsparciu 56,50 zł. Aktualnie testuje linię trendu spadkowego, która obecnie pokrywa się z oporem na poziomie 70 zł. Wybicie powyżej oporu pozwoli na przeprowadzenie ataku na kluczowy poziom 80 zł (patrz – ilość luk z drugiej połowy 2015 roku). Z kolei jeśli opór wytrzyma, to kurs akcji ma otwartą drogę do testowania najpierw poziomu 56,50 zł, a następnie dołków ze stycznia 2016 roku w okolicach 50,90 zł. 

 

KGHM - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

Asseco Poland

Na wykresie Asseco Poland widać silną strefę popytową 47,30 zł – 50 zł. Dolne ograniczenie tej strefy wyznacza ponadto ostatni dołek w sekwencji wzrostowej coraz wyższych szczytów i dołków. Skuteczna obrona tego poziomu pozwoli bykom powalczyć o testowanie poziomu 60 zł czy też nawet historycznych szczytów z 2007 roku na poziomie 64 zł (na wykresie zdyskontowanym o wypłacone dywidendy).

 

Asseco Poland - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 AmRest Holding

Kurs akcji spółki testuje podczas ostatnich sesji linię trendu wzrostowego zapoczątkowaną w drugiej połowie 2015 roku. Co ciekawe, po Brexit-ie kurs akcji został sprowadzony poniżej tej linii, a do tego niemal w punkt do wsparcia na poziomie 200 zł. Jeszcze podczas tej samej sesji kurs akcji został wyciągnięty i pozostał tylko długi cień dolny. Dopóki cena znajduje się powyżej linii trendu wzrostowego bardziej prawdopodobnym scenariuszem pozostaje atak na nowe historyczne maksima.

 

AmRest Holdings - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

Alior Bank

Na wykresie Alior Banku ważnym wsparciem pozostaje poziom 48 zł, który był testowany w czerwcu trzykrotnie. Jest to o tyle istotne, że na wykresie spółki został wyznaczony nowy lokalny szczyt (patrz na strzałki na wykresie), na razie bez nowego dołka, co potencjalnie może świadczyć o przejściu do wzrostowej struktury coraz wyższych szczytów i dołków. Potwierdzeniem takiego scenariusza będzie wybicie powyżej 60 zł.

 

Alior Bank - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

Medicalgorithmics

Kurs akcji Medicalgorithmics niemal w całości domknął lukę wzrostową z ostatniego dnia maja bieżącego roku. Po spadku kursu do poziomu 224,20 zł (czyli pełnym domknięciu luki) prawdopodobnym scenariuszem będzie powrót do wzrostów, które mogą wyciągnąć kurs akcji nawet na nowe lokalne szczyty. W przeciwnym razie spadki mogą być kontynuowane do najbliższego wsparcia na poziomie 200 zł. Linia trendu wzrostowego przebiega obecnie w okolicach 175 zł.

 

Medicalgorithmics - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

5 spółek technicznie: KGHM, Alior Bank, AmRest, Asseco Poland i Medicalgorithmics
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie