Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Integer.pl sprzedaje InPost Express za 110 mln zł

© Monkey Business - Fotolia.com

Dzisiaj przed sesją, to jest 1 lipca 2016 roku, Integer.pl poinformował w raporcie o zawarciu umowy sprzedaży 100% udziałów w spółce zależnej InPost Express Sp. z o.o.

 

Zgodnie z umową cena sprzedaży udziałów wynosi 68 mln zł. Umowa przewiduje również cesję wierzytelności z tytułu pożyczek, których cena została ustalona na 42 mln zł. Łącznie cena sprzedaży wynosi 110 mln zł. Płatność podzielona jest na trzy transze:

  • 50 mln zł do 31 sierpnia 2016 roku
  • 25 mln zł do 31 grudnia 2015 roku
  • 35 mln zł do 30 czerwca 2017 roku

 

Integer.pl zobowiązał się w umowie, że przez okres 36 miesięcy od zawarcia umowy nie będzie wraz z podmiotami powiązanymi prowadził działalności konkurencyjnej w stosunku do InPost Express. Zobowiązał się również do niezabiegania lub nakłaniania do zmiany pracy osób zatrudnionych w dniu zawarcia umowy przez InPost Express. Za każde naruszenie spółka będzie zobowiązana do uiszczenia kary w wysokości 20% ceny sprzedaży.

 

Głównym przedmiotem działalności InPost Express Sp. z o.o. jest działalność pocztowo-kurierska. Usługi kurierskie Grupa Kapitałowa InPost.pl świadczyła na rzecz spółki InPost Express Sp. z o.o., która była odpowiedzialna za pozyskiwanie klientów dla działalności kurierskiej Grupy Kapitałowej InPost.pl, do czego wykorzystywała zbudowane w ramach Grupy Kapitałowej Integer.pl relacje biznesowe (w dużej mierze wynikające z tytułu sprzedaży usług paczkomatowych).

 

Poza sprzedawaną spółką Integer.pl prowadzi usługi pocztowo-kurierskie za pośrednictwem spółek zależnych takich jak InPost S.A. (największy niezależny operator pocztowy w kraju), Polska Grupa Pocztowa S.A. oraz Bezpieczny Lust Sp. z o.o. W segmencie pocztowo-kurierskim spółka wyróżnia również usługi finansowo-ubezpieczeniowe realizowane przez InPost Finanse Sp. z o.o. Poniższa grafika przedstawia strukturę grupy kapitałowej, z uwzględnieniem sprzedawanego InPost Express.

 

 Integer.pl - Struktura Grupy Kapitałowej
Źródło: Integer.pl S.A.

 

Od końca 2013 roku kurs akcji Integer.pl spadł z ponad 300 zł do około 35 zł obecnie. Ostatnie potencjalne wsparcie na poziomie 50 zł zostało szybko przełamane dużymi, spadkowymi świecami. Pozytywnym sygnałem będzie powrót powyżej 50 zł, co zbiegnie się z powrotem ponad dolną linię kanału spadkowego, w którym kurs akcji poruszał się przez niemal dwa lata. Z kolei następne ważne wsparcie rysuje się dopiero przy cenie 18 zł.

 

Integer.pl - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: Integer.pl S.A.

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Integer.pl sprzedaje InPost Express za 110 mln zł