Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Weź udział w konkursie „Rozważny inwestor” i wygraj jeden z zestawów książek

© hurca.com - Fotolia.com

4 lipca startuje konkurs organizowany dzięki współpracy z Maciejem Rogalą, który od ponad 20 lat związany jest z inwestowaniem. Na uczestników czekają 4 zestawy książek – „III filar Twojej emerytury. Przygotuj dobry plan na lepszą przyszłość” oraz „Rozważny inwestor. Daj sobie radę”.

 

Zadanie uczestników jest bardzo proste. Wystarczy, że do 10 lipca odpowiedzą na jedno proste, acz niezwykle ważne pytanie. Swoje odpowiedzi należy wysłać poprzez wiadomość w serwisie Facebook.

 

Spośród nadesłanych zgłoszeń wybrane zostaną te, które zawierają najbardziej wartościową pod kątem merytorycznym odpowiedź na pytanie konkursowe.

 

Tym samym aby wziąć udział w konkursie wystarczy:

 

  • Odwiedzić profil Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych w serwisie Facebook
  • Przesłać prywatną wiadomość zawierającą odpowiedzi na pytanie:
    • Jak nie emerytura to co? Czyli jakie alternatywne metody zabezpieczenia swojej finansowej przyszłości warto rozważyć i które z nich dają największą gwarancję spokoju?

 

Nie ma ograniczeń dotyczących liczby znaków. Więcej informacji na temat warunków uczestnictwa znajduje się w konkursowym regulaminie. 

 

Regulamin konkursu

 

Maciej RogalaMaciej Rogala

Z rynkiem kapitałowym związany od 1994 roku, właściciel firmy doradczo – szkoleniowej EDINEM (Edukacja Inwestycyjna i Emerytalna). Autor wielu publikacji z zakresu inwestowania pieniądza i reformy emerytalnej, w tym pierwszego na polskim rynku wydawniczym poradnika o funduszach inwestycyjnych: „Otwarte fundusze inwestycyjna. Zasady są proste”.

 

 

„Rozważny inwestor. Daj sobie radę”

Wielu z nas lokując pieniądze ponosi straty. A przecież nienawidzimy ponoszenia strat! Znajdziesz tu rzeczowe i jednocześnie proste wyjaśnienie, dlaczego tracimy. Autor pomoże ci przełamać opory przed podejmowaniem niezbędnych decyzji inwestycyjnych. Niektóre z nich mogą być bardzo trudne. Jednak zrozumiesz, że są one konieczne. Poznasz kilka strategii inwestycyjnych. Każda z tych strategii jest dostosowana do osiągniecia określonego celu – najważniejszego dla danej osoby i trwałego. Nie zaś tego, który w danej chwili wydaje się nam ważny. Jeżeli kierujesz się rozwagą i poszukujesz dobrego planu inwestowania kapitału z myślą o lepszej przyszłości, jeżeli chcesz być zadowolony z podjętych decyzji w każdych warunkach rynkowych, to autor zaprasza cię do lektury niniejszej książki.

 

 

 

„III filar twojej emerytury. Przygotuj  dobry plan na lepszą przyszłość”

Znajdziesz w tej książce odpowiedzi na bardzo wiele pytań dotyczących III filara, między innymi takie jak: którą formę planu emerytalnego powinienem wybrać? Jakie znaczenie mają ulgi i zachęty podatkowe? Co zrobić, aby gromadzone środki nie były obciążone zbyt wysokimi opłatami? Na jakie najważniejsze ryzyka będę narażony? I wreszcie: w jaki sposób zarządzać gromadzonymi środkami, aby w ostateczności dojść do celu?


IKE i IKZE to nie tylko plany emerytalne. Korzystając z tych produktów, niezależnie od obaw i celów oszczędzania, niczym tak naprawdę nie ryzykujesz: nie bierzesz na siebie zobowiązania ciągłego finansowania planu a także nie blokujesz sobie prawa do wypłaty środków w dowolnie wybranym momencie. Dzięki temu stają się wyjątkową ofertą na przykład dla inwestorów giełdowych, dla osób stroniących od ryzyka inwestycyjnego – korzystających wyłącznie z lokat bankowych lub dla tych, którzy chcą po prostu systematycznie oszczędzać, nie określając z góry, na jaki cel wydadzą oszczędności.

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Weź udział w konkursie „Rozważny inwestor” i wygraj jeden z zestawów książek