Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Farmacol planuje inwestycje za 135 mln zł

© psphotography - Fotolia.com

Farmacol podał do wiadomości publicznej informację o zawarciu ze spółką zależną Farmacol ITB listu intencyjnego w zakresie zapewnienia finansowania dwóch projektów inwestycyjnych.

 

Pierwsza inwestycja zakłada wybudowanie w Katowicach na nieruchomości o łącznej powierzchni 45,5 tys. m2 hali magazynowej o powierzchni około 18 000 m2 wraz z jej wyposażeniem oraz budynkiem biurowym o powierzchni około 6 000 m2 z przeznaczeniem na prowadzenie przez podmioty Grupy Kapitałowej Emitenta działalności w zakresie prowadzenia hurtowni farmaceutycznej. 

 

Druga inwestycja polegać ma na nabyciu nieruchomości w centralnej części Polski oraz budowę magazynu o powierzchni nie mniejszej niż 8 000 m2 z przeznaczeniem na prowadzenie przez podmioty Grupy Kapitałowej Emitenta magazynu centralnego dla działalności w zakresie prowadzenia hurtowni farmaceutycznych. Szacowany koszt planowanych inwestycji stanowić będzie kwotę ok. 135 mln zł.

 

Kurs Farmacolu od listopada 2015 roku mocno pikuje, tracąc już około 33% i przebijając po drodze ważne wsparcie na poziomie 44 zł. Po krótkiej korekcie i nieudanej próbie powrotu do wzrostów, kurs zbliża się obecnie do krótkoterminowego wsparcia wyznaczonego przez dołek z marca 2016 roku w okolicach 40 zł. Przełamanie tej granicy może skutkować spadkiem notowań do poziomu 35 zł, a w dalszej perspektywie nawet do 28 zł, czyli kolejnych istotnych wsparć.

 

Farmacol - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Źródło: Farmacol S.A.

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

21.06.2018, Newsroom

Ropa naftowa tanieje na rynkach przed posiedzeniem OPEC

21.06.2018, Newsroom

Ropa naftowa tanieje na rynkach przed posiedzeniem OPEC

Ceny ropy naftowej na światowych rynkach zaczęły mocno spadać.

Zobacz więcej

Farmacol planuje inwestycje za 135 mln zł
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie