Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Przymusowy wykup akcji Magellana po 68 zł za akcję

© phonlamaiphoto - Fotolia.com

Mediona (której właścicielem jest Banca Farmafactoring) oraz Magellan ogłosiły przymusowy wykup 125 625 akcji Magellana, stanowiących około 1,87% ogólnej liczby głosów na walnym spółki, po 68 zł za akcję.

 

O wykupie poinformował Pośredniczący w transakcji Trigon DM. Przymusowy wykup potrwa od 24 czerwca do 30 czerwca 2016 roku. Mediona posiada obecnie około 97,1% ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Magellana, które uzyskała w wyniku wezwania ogłoszonego na początku roku. Razem z akcjami posiadanymi przez Magellana liczba głosów wynosi 98,13%.

 

Cena w wezwaniu do Magellana była już dwukrotnie podwyższana. Początkowo określono ją na 64 zł, jednak Banca Farmafactoring najpierw podniósł ją do 66,5 zł, a następnie do 68 zł. Stawiał jednak warunki odnośnie podziału zysku za 2015 rok.  Warunkiem wzywającego było, by ZWZ Magellana zdecydowało o niewypłacaniu dywidendy i przeznaczyło cały zysk za 2015 rok na kapitał zapasowy lub zdecydowało o wypłaceniu dywidendy określając dzień dywidendy nie wcześniej niż na 15 czerwca 2016 roku oraz dzień wypłaty dywidendy nie wcześniej niż na 30 czerwca 2016 roku. Ostatecznie dywidenda została wypłacona w wysokości 1,85 zł za akcję. 

 

W 2015 roku Magellan zapoczątkował prace nad poszukiwaniem nowego inwestora i przeglądem opcji strategicznych. Przyczyną takich działań było poszukiwanie nowych strategicznych opcji rozwoju. W jego efekcie, dziewięć lat od debiutu giełdowego, pozyskał partnera, który ma mu pozwolić na zwiększenie skali krajowego biznesu oraz przyspieszyć wejście na nowe rynki zagraniczne. Dotychczas Magellan oprócz Polski prowadzi działalność również na Słowacji, w Czechach i Hiszpanii.

 

W styczniu bieżącego roku Magellan podpisał z włoską spółką Banca Farmafactoring umowę, w związku z którą nabywca miał ogłosić wezwanie na sprzedaż wszystkich akcji Magellana. Z powodu komplikacji terminy zapisów na akcje były wielokrotnie przesuwane z 29 lutego do 30 marca, następnie 5 maja i ostatecznie 27 maja bieżącego roku.

 

Połączenie spółki Magellan oraz banku BFF ma stworzyć jedną z największych i najszybciej rozwijających się instytucji, dostarczających rozwiązania dla sektora publicznego i opieki zdrowotnej w Europie. BFF specjalizuje się w zarządzaniu wierzytelnościami i faktoringu bez regresu na rynku szpitalnym i samorządowym. Prowadzi swoją działalność od ponad 30 lat na terenie Włoch, a od kilku lat również w Hiszpanii i Portugalii.

 

„Z satysfakcją możemy powiedzieć, że pozyskaliśmy partnera, który będzie nas wspierał w przyszłości. Jestem przekonany, że dzięki połączeniu mocnych stron Magellana i BFF wyznaczymy nową jakość usług finansowych. Korzystając z potencjału, jaki daje nam włoski inwestor oraz wykorzystując kompetencje i doświadczenie naszych pracowników możemy jeszcze pełniej wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i przygotować zintegrowaną, międzynarodową ofertę” – podkreśla Krzysztof Kawalec, prezes zarządu Magellan S.A.

 

Magellan
Źródło: stooq.pl

 

Źródło: Magellan S.A.

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Przymusowy wykup akcji Magellana po 68 zł za akcję