Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Jest porozumienie PKP Cargo ze związkami zawodowymi

© hxdyl - Fotolia.com

Zarząd PKP Cargo dnia 22 czerwca bieżącego roku poinformował o porozumieniu władz spółki ze związkami zawodowymi. Obie strony zgodziły się, że do końca 2016 roku nie dojdzie do podwyżki wynagrodzeń.

 

Obecne porozumienie jest kontynuacją rozmów z marca bieżącego roku, które miały zmienić warunki płacowe dla pracowników. Po zapoznaniu się z wynikami spółki za IV kw. 2015 roku i I kw. 2016 roku związkowcy zgodzili się na przesunięcie terminu decyzji zmiany wynagrodzeń do końca grudnia bieżącego roku. Przyczyną były słabe wyniki spółki. Ostatnie dwa kwartały spółka zakończyła stratą, a wyniki za I kw. 2016 roku okazały się słabsze od konsensusu publikowanego przez PAP. Dalszy przebieg rozmów będzie zależał od przyszłych wyników PKP CARGO oraz sytuacji na rynku towarowych przewozów kolejowych.

 

„W trosce o dobrą kondycję spółki, wspólnie ze stroną społeczną wypracowaliśmy rozwiązanie gwarantujące stabilne funkcjonowanie PKP CARGO” – mówi Maciej Libiszewski, Prezes Zarządu PKP CARGO.

 

Kilka dni wcześniej PKP poinformowało także o uruchomieniu nowego spedytora w Niemczech – spółkę PKP CARGO Connect GmbH z siedzibą w Hamburgu oraz nową agencję celną, która działa w jej ramach. Głównym zadaniem spółki ma być spedycja ukierunkowana na transport intermodalny, morski i drogowy. PKP podaje, że spedytor skupi się na pozyskiwaniu klientów z Europy. Jego kluczowymi rynkami będą Polska, Niemcy, Czechy i Słowacja. Umiejscowienie siedziby w Hamburgu ma strategiczne znaczenie ze względu na znajdujący sie tam port morski będący drugim pod względem wielkości w Europie.

 

Na wykresie PKP Cargo widoczny jest silny trend spadkowy. Posługując się klasyczną analizą techniczną wyznaczyć można formację wachlarza - trzy linie trendu spadkowego, coraz mocniej nachylone. Kurs akcji przebił tą najbliższą i obecnie znajduje ise powyżej niej. Jednak zgodnie z teorią, o powrocie do trendu wzrostowego będzie można mówić dopiero po przebiciu trzeciej, najbardziej oddalonej linii trendu spadkowego - obecnie są to poziomy 54 zł. Z bliższej perspektywy można doszukać się pozytywnych synałów pod postacią wybicia ostatniego szczytu na poziomie 36 zł, jednak w szerszej perspektywie konieczne będzie pokonanie poziomu 45,50 zł.

 

PKP Cargo - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Źródło: PKP Cargo

 

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

20.03.2018, Newsroom

3 branże o najniższym poziomie wskaźnika P/E

20.03.2018, Newsroom

3 branże o najniższym poziomie wskaźnika P/E

Niska wartość wskaźnika P/E może świadczyć o wysokim poziomie zysków spółek należących do danego sektora przy stosunkowo niskiej wycenie rynkowej ich akcji.

Zobacz więcej

Jest porozumienie PKP Cargo ze związkami zawodowymi
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie