Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Akcje nowej emisji BOŚ po 10 zł

© BillionPhotos.com - Fotolia.com

Zarząd Banku Ochrony Środowiska poinformował już niemal miesiąc temu (25.05.2016) o decyzji o rozpoczęciu oferty i subskrypcji do 40 mln akcji nowej emisji. Teraz rada nadzorcza ustaliła cenę emisyjną akcji na poziomie 10 zł.

 

Emisja akcji będzie miała formę emisji prywatnej z pozbawieniem dotychczasowych akcjonariuszy w całości prawa poboru.

 

„Zarząd Spółki wskazuje jednocześnie, że Rada Nadzorcza, po uwzględnieniu wyników procesu budowania księgi popytu oraz z uwzględnieniem warunków Uchwały Emisyjnej, postanowiła, że łączna liczba Akcji Serii U, która zostanie zaoferowana  (…) wynosi 40 000 000. Ostateczna liczba Akcji Serii U objętych przez inwestorów na mocy ważnie zawartych umów objęcia Akcji Serii U zostanie podana do publicznej wiadomości przez Spółkę odrębnie, po zakończeniu okresu subskrypcji Akcji Serii U.”

 

Już wcześniej główny akcjonariusz BOŚ - Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (posiada 56,62% akcji) zadeklarował przeznaczenie na podwyższenie kapitału banku kwoty do 200 mln zł. Zaznaczał wówczas, że zaangażowanie to będzie możliwe w przypadku uzyskania przez Fundusz wymaganych przez stosowne przepisy zgód, w tym zgody ministra właściwego do spraw finansów publicznych i ministra właściwego do spraw środowiska, przy czym Fundusz zainicjował już działanie zmierzające do uzyskania wskazanych zezwoleń.

 

Przekazane przez Bank informacje pokrywają się ze wcześniejszymi zapowiedziami zarządu. Wedle nich, Bank chciał pozyskać dodatkowy kapitał w kwocie nie niższej niż 400 mln zł. Nowe środki mają przede wszystkim pomóc w uzupełnieniu kapitałów by spełnić przez bank nadzorcze normy kapitałowe.

 

Patrząc na kurs akcji Banku Ochrony Środowiska widać silny trend spadkowy. Akcje rozpoczęły spadki w czerwcu 2014 roku, czyli dwa lata temu. Wycena walorów spadła w tym czasie z 50 zł do obecnie około 11 zł. Nadal na wykresie nie widać żadnych sygnałów odwrócenia spadkowego trendu. Ustalona cena emisyjna nowych akcji może być psychologicznym poziomem wsparcia. Pierwszy opór można wyznaczyć na przyspieszonej linii trendu spadkowego – obecnie około 12,60 zł. 

 

BOŚ - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

 

Źródło: Bank Ochrony Środowiska S.A.

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Akcje nowej emisji BOŚ po 10 zł