Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Akcje nowej emisji BOŚ po 10 zł

© BillionPhotos.com - Fotolia.com

Zarząd Banku Ochrony Środowiska poinformował już niemal miesiąc temu (25.05.2016) o decyzji o rozpoczęciu oferty i subskrypcji do 40 mln akcji nowej emisji. Teraz rada nadzorcza ustaliła cenę emisyjną akcji na poziomie 10 zł.

 

Emisja akcji będzie miała formę emisji prywatnej z pozbawieniem dotychczasowych akcjonariuszy w całości prawa poboru.

 

„Zarząd Spółki wskazuje jednocześnie, że Rada Nadzorcza, po uwzględnieniu wyników procesu budowania księgi popytu oraz z uwzględnieniem warunków Uchwały Emisyjnej, postanowiła, że łączna liczba Akcji Serii U, która zostanie zaoferowana  (…) wynosi 40 000 000. Ostateczna liczba Akcji Serii U objętych przez inwestorów na mocy ważnie zawartych umów objęcia Akcji Serii U zostanie podana do publicznej wiadomości przez Spółkę odrębnie, po zakończeniu okresu subskrypcji Akcji Serii U.”

 

Już wcześniej główny akcjonariusz BOŚ - Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (posiada 56,62% akcji) zadeklarował przeznaczenie na podwyższenie kapitału banku kwoty do 200 mln zł. Zaznaczał wówczas, że zaangażowanie to będzie możliwe w przypadku uzyskania przez Fundusz wymaganych przez stosowne przepisy zgód, w tym zgody ministra właściwego do spraw finansów publicznych i ministra właściwego do spraw środowiska, przy czym Fundusz zainicjował już działanie zmierzające do uzyskania wskazanych zezwoleń.

 

Przekazane przez Bank informacje pokrywają się ze wcześniejszymi zapowiedziami zarządu. Wedle nich, Bank chciał pozyskać dodatkowy kapitał w kwocie nie niższej niż 400 mln zł. Nowe środki mają przede wszystkim pomóc w uzupełnieniu kapitałów by spełnić przez bank nadzorcze normy kapitałowe.

 

Patrząc na kurs akcji Banku Ochrony Środowiska widać silny trend spadkowy. Akcje rozpoczęły spadki w czerwcu 2014 roku, czyli dwa lata temu. Wycena walorów spadła w tym czasie z 50 zł do obecnie około 11 zł. Nadal na wykresie nie widać żadnych sygnałów odwrócenia spadkowego trendu. Ustalona cena emisyjna nowych akcji może być psychologicznym poziomem wsparcia. Pierwszy opór można wyznaczyć na przyspieszonej linii trendu spadkowego – obecnie około 12,60 zł. 

 

BOŚ - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

 

Źródło: Bank Ochrony Środowiska S.A.

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

23.11.2017, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników LW Bogdanka S.A. za trzeci kwartał 2017 r.

23.11.2017, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników LW Bogdanka S.A. za trzeci kwartał 2017 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim z Prezesem Zarządu LW Bogdanka SA, Krzysztofem Szlagą. Czat odbędzie się 27 listopada (poniedziałek) o godzinie 12:00. Zapraszamy do zadawania pytań już dziś w opcji off-line.

Zobacz więcej

Akcje nowej emisji BOŚ po 10 zł