Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Votum prognozuje wzrost przychodów i zysków o 10% w 2016 roku

© BillionPhotos.com - Fotolia.com

Grupa Kapitałowa Votum opublikowała prognozy na 2016 rok, w których zakłada około 10% wzrostu przychodów ze sprzedaży oraz zysku netto.

 

W poniedziałkowym raporcie bieżącym (20.06.16) notowane na parkiecie głównym GPW Votum podało do informacji  publicznej prognozy finansowe na bieżący rok obrotowy. Spółka założyła dynamikę wzrostową przychodów ze sprzedaży rok do roku na poziomie 10%, co oznacza, że w 2016 roku mają one sięgnąć 101,75 mln zł. Zysk netto przypisany jednostce dominującej przewidywany jest na poziomie 16,05 mln zł (wzrost 9,5% r/r). Zgodnie z tymi prognozami dynamiki wzrostowe będą mniejsze niż w latach 2014-2015, kiedy to przychody rosły odpowiednio o 28,5% i 24,5%, a zysk netto aż o 86,4% i 54%.

 

Votum jest dominującym podmiotem w swojej grupie kapitałowej, działającym głównie w segmencie odszkodowań i dochodzenia roszczeń. Spółka wiąże nadzieje na najbliższe lata z rozwojem portfela oferowanych produktów, oraz ekspansją na rynki zagraniczne. Obecnie działa ona na pięciu rynkach europejskich, dzięki czemu ma dostęp do szerokiej bazy około 107 mln potencjalnych klientów. Obecność spółki w krajach Europy Środkowowschodniej wiąże się jednak z czynnikami ryzyka walutowego. W swoich prognozach spółka przyjęła następujące średnie kursy walut na 2016 rok:

1 EUR = 4,2127 PLN

1 CZK = 0,1533 PLN

1 UAH = 0,1689 PLN

1 HUF = 0,0135 PLN

 

Podstawowe założenia do prognozowanych wyników związane są z planami budżetowymi opartymi na analizach działalności poszczególnych spółek Grupy. Ich podstawę stanowią dane historyczne, a także posiadany wolumen sprzedaży oraz potencjalne możliwości jego rozwoju. Ze względu na niejednolity charakter świadczonych usług wszystkie podmioty wchodzące w skład Grupy Kapitałowej określiły prognozy według własnej specyfiki prowadzonej działalności. Zasady te zostały szczegółowo opisane w raporcie bieżącym dostępnym na stronie spółki w tym miejscu.

 

Akcje Votum w sierpniu 2015 r. wyznaczyły historyczne maksimum na poziomie 20 zł, po czteroletnim rajdzie wzrostowym. Po korekcie trwającej do stycznia 2016 r. notowania znalazły się w konsolidacji, oscylując między poziomami 13,00 i 15,60. W niedawnym czasie kurs przełamał linię średnioterminowego trendu spadkowego i obecnie porusza się w kanale bocznym. Przełamanie jednego z poziomów kanału może wyznaczyć dalszy kierunek poruszania się kursu.

 

Votum - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Źródło: Votum S.A.

Zobacz również:

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

Zadaniem nowego podmiotu – Domu Analiz SII – będzie dostarczanie pokrycia analitycznego emitentów, którzy do tej pory nie cieszyli się dużym zainteresowaniem instytucji finansowych.

Zobacz więcej

Votum prognozuje wzrost przychodów i zysków o 10% w 2016 roku
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie