Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Netia wypłaci dwa razy większą dywidendę niż rekomendowana

© Klaus The. - Fotolia.pl

W dniu 9 czerwca 2016 roku odbyło się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Netii. Na wniosek jednego z nich podjęto uchwałę o wypłacie dywidendy w kwocie dwa razy wyższej niż rekomendowana przez zarząd.

 

Na początku marca bieżącego roku zarząd Netii zarekomendował wypłatę dywidendy w wysokości 0,2 zł na akcję. Jeden z akcjonariuszy złożył jednak wniosek o zwiększenie kwoty wypłaty dywidendy do wysokości 0,40 zł, i to właśnie ta uchwała została przegłosowana przez WZ (61,1% głosów „za”, 34,2% głosów „przeciw” i 4,7% głosów „wstrzymujących się”). Przy obecnej cenie akcji daje to stopę dywidendy na poziomie 7,8%.

 

Spółka przeprowadza aktualnie również program skupu akcji własnych. Przewiduje on nabycie i umorzenie akcji stanowiących łącznie do 20% kapitału zakładowego spółki za łączną kwotę do 200 mln zł. Na dzień 9 czerwca 2016 roku Netia nabyła w ramach programu akcje stanowiące 1,28% udziału w kapitale zakładowym i uprawniające do takiej samej ilości głosów na Walnym Zgromadzeniu. Celem przeprowadzanego programu jest maksymalizacja elastyczności form wypłat dla akcjonariuszy.

 

Na reakcję rynku nie trzeba było długo czekać. Przy dołujących dzisiaj indeksach (WIG20 minus 1,3% do godziny 12:00) kurs akcji Netii zwyżkuje o 2%. Jednak w dłuższej perspektywie sytuacja techniczna spółki nie wygląda optymistycznie. Na początku marca bieżącego roku cena przebiła od góry linię trendu wzrostowego, zapoczątkowaną w 2008 roku. Dzień później bez większego problemu, długą, spadkową świecą przebiła strefę wsparcia 4,8 zł – 5 zł. Aktualnie cena powróciła powyżej 5 zł, jednak na wykresie utrzymuje się tendencja coraz niższych szczytów i dołków. Ostatni lokalny szczyt wyznacza poziom 5,30 zł.

 

Netia - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: Netia S.A.

Zobacz również:

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

Analitycy Domu Analiz SII wydali dla akcji CDRL rekomendację "kupuj" z 12-miesięczną ceną docelową ustaloną na poziomie 42,62 zł. W momencie wydania rekomendacji giełdowy kurs tych walorów wynosił 32 zł, co oznacza potencjał wzrostu równy 33,2%.

Zobacz więcej

23.04.2018, Newsroom

Udany koniec roku PlayWay. Spółka zarobiła w 2017 roku prawie 16 mln zł

23.04.2018, Newsroom

Udany koniec roku PlayWay. Spółka zarobiła w 2017 roku prawie 16 mln zł

W IV kw. 2017 roku spółce PlayWay udało się utrzymać momentum wynikowe z III kw. W relacji kwartał do kwartału zyski okazały się nieco mniejsze, jednak już w porównaniu do IV kw. 2016 roku widać znaczną poprawę.

Zobacz więcej

Netia wypłaci dwa razy większą dywidendę niż rekomendowana
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie