Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Tauron bez dywidendy, WZA nie podjęło uchwały o wypłacie

© denisismagilov - Fotolia.com

Dzisiejsze, to jest w dniu 8 czerwca 2016 roku, Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Tauronu postanowiło o niewypłaceniu dywidendy w 2016 roku. O godzinie 13:00 kurs akcji zniżkuje o blisko 1%.

 

Raportem bieżącym Tauron poinformował, że obradujące WZA zadecydowało o pokryciu straty netto wykazanej w 2015 roku w wysokości 3,45 mld zł z kapitału zapasowego spółki. Jednocześnie akcjonariusze nie podjęli uchwały o przeznaczeniu części kapitału zapasowego na wypłatę dywidendy. Przypomnijmy, że w dniu 10 marca bieżącego roku zarząd Tauronu zarekomendował wypłatę dywidendy w wysokości 0,1 zł na akcję, co przy ówczesnej cenie akcji dawało stopę dywidendy na poziomie około 3,7%. Tydzień później pozytywną opinię odnośnie rekomendacji wydała Rada Nadzorcza spółki.

 

Nominalne wartości dywidend wypłacanych przez Tauron w poprzednich latach przedstawia tabela poniżej.

 

Rok

2015

2014

2013

2012

2011

Dywidenda (zł)

0,15

0,19

0,2

0,31

0,15

 

Informacja o rekomendacji zarządu w sprawie dywidendy zbiegła się z przebiciem przez kurs akcji linii trendu spadkowego, a następnie wybiciu ponad opór 3 zł, jak się później okazało nieskutecznego. Cena porusza się od początku 2016 roku w kanale bocznym 2,35 zł – 3 zł. Pozytywną tendencją widoczną na wykresie może być fakt rysowania coraz wyższych dołków oraz formacja podwójnego dna przy okrągłej cenie 2,50 zł.

 

Tauron Polska Energia - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: Tauron Polska Energia S.A.

Zobacz również:

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

Zadaniem nowego podmiotu – Domu Analiz SII – będzie dostarczanie pokrycia analitycznego emitentów, którzy do tej pory nie cieszyli się dużym zainteresowaniem instytucji finansowych.

Zobacz więcej

Tauron bez dywidendy, WZA nie podjęło uchwały o wypłacie
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie