Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Paweł Cymcyk: Maleją szanse na podwyżkę stóp procentowych w USA

Paweł Cymcyk, znany ekonomista i Prezes Związku Maklerów i Doradców w kolejnym komentarzu tygodnia na antenie inwestorzy.tv podsumowuje wydarzenia ostatnich 7 dni. Główne tematy poruszone w tym odcinku to:

 

  • Mamy sygnały świadczące o słabnącej gospodarce amerykańskiej. Prognozowano 200–250 tys. nowych miejsc pracy, a zostało raptem 38 tys. Powoduje to, że spadają szansę na podwyżkę stóp procentowych.

  • W Europie spadają wskaźniki nastrojów gospodarczych. Na tym tle pozytywnie wyróżnia się indeks PMI dla polskiej gospodarki.

  • W ostatnim tygodniu były rekordowe małe obroty na polskiej giełdzie. Wynika to z giełdowym wakacjami w Stanach Zjednoczonych. Wpływ na to miała także jubileuszowa konferencja WallStreet 20.

     

inwestorzy.tv

 

 

Poprzednie komentarze Pawła Cymcyka

 

 

 

 

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

20.03.2018, Newsroom

3 branże o najniższym poziomie wskaźnika P/E

20.03.2018, Newsroom

3 branże o najniższym poziomie wskaźnika P/E

Niska wartość wskaźnika P/E może świadczyć o wysokim poziomie zysków spółek należących do danego sektora przy stosunkowo niskiej wycenie rynkowej ich akcji.

Zobacz więcej

Paweł Cymcyk: Maleją szanse na podwyżkę stóp procentowych w USA
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie