Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

IZO-BLOK spotyka się z inwestorami na WallStreet

© srki66 - Fotolia.com

IZO-BLOK spotka się z inwestorami 3 i 4 czerwca na 20-stej konferencji WallStreet w Karpaczu. W kwietniu, chorzowski producent i eksporter kształtek z EPP głownie dla przemysłu motoryzacyjnego, złożył prospekt emisyjny do KNF. Oferta publiczna akcji planowana jest na przełomie II i III kwartału br. IZO-BLOK planuje w ten sposób sfinansować cześć transakcji przejęcia głównego rynkowego konkurenta - niemieckiej spółki SSW PearlFoam.

 

IZO-BLOK

 

Spotykamy się z inwestorami m.in. w ramach Forum Akcjonariat planowanym na 3 czerwca w godzinach popołudniowych. Bierzemy udział w sobotnim panelu dyskusyjnym poświęconym możliwościom rozwoju firmy przy zmiennych uwarunkowaniach rynkowych. Jesteśmy w trakcie planowania spotkań indywidualnych. Zapraszam na nasze prezentacje, do rozmów i wymiany poglądów.  - mówi Przemysław Skrzydlak, prezes IZO-BLOK.

 

Wszystko wskazuje na to, że padnie kolejny rekord eksportu przemysłu motoryzacyjnego z Polsce. W lutym br. eksport motoprzemysłu z Polski miał wartość niemal 1,98 mld euro, a to o 12,69% więcej w porównaniu do analogicznego miesiącu roku 2015. Nasza spółka jest mocno obecna na tym rynku. W 95% nasz klient to branża automotive, w ponad 90% jesteśmy eksporterem, współpracujemy globalnymi graczami. Po zamknięciu transakcji nabycia SSW PearlFoam, zostaniemy liderem z udziałem w rynku EPP na poziomie 25%. – komentuje Przemysław Skrzydlak.

 

Od początku debiutu akcji IZO-BLOK na GPW w 2011 ich wartość wzrosła o ponad 600%. Aktualna kapitalizacja spółki to około 170 mln PLN. W 2015 roku, mimo niekorzystnej koniunktury giełdowej, notowania przemysłowej spółki wzrosły o blisko 145%. Głównymi odbiorcami IZO-BLOK są firmy związane z przemysłem samochodowym (generują ponad 90% rocznych przychodów), logistyką oraz opakowaniami ochronnymi. Firma dostarcza swoje wyroby dla takich koncernów, jak Audi, Volkswagen, Ford, Skoda, Seat, czy Jaguar Land Rover., a także współpracuje z takimi poddostawcami, jak: Johnson Controls, Yanfeng automotive Interiors, Faurecia, Lear czy HP Group, które kompleksowo dostarczają producentom aut całe komponenty.

 


IZO-BLOK S.A. to 18 lat doświadczenia w zaawansowanym technologicznie przetwarzaniu EPP (polipropylen spienionych tworzyw sztucznych (EPP) i produkcji elementów z EPP pełniących funkcje konstrukcyjne lub ochronne w przemyśle motoryzacyjnym i branży logistycznej. IZO-BLOK współdziała bezpośrednio z takimi markami jak Audi, Volkswagen, Ford, Skoda, Seat, czy Jaguar Land Rover. Kontrahentami spółki są firmy o zasięgu globalnym tj. Johnson Controls, Faurecia, Lear czy HP Group, które odpowiadają za kompleksowe dostawy części dla największych koncernów motoryzacyjnych na świecie. Od kwietnia 2015 r. akcje IZO-BLOK S.A. notowane są na głównym parkiecie warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. 

 

Źródło: IZO - BLOK

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

17.11.2017, Newsroom

Grupa Azoty osiągnęła w III kw. historyczny zysk EBITDA na poziomie 255 mln zł

17.11.2017, Newsroom

Grupa Azoty osiągnęła w III kw. historyczny zysk EBITDA na poziomie 255 mln zł

Spółka pochwaliła się poprawą wyników finansowych w III kw. 2017 roku. Na poziomie zysku EBITDA wszystkie segmenty działalności wykazały dodatnią kontrybucję.

Zobacz więcej

IZO-BLOK spotyka się z inwestorami na WallStreet