Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

IZO-BLOK spotyka się z inwestorami na WallStreet

© srki66 - Fotolia.com

IZO-BLOK spotka się z inwestorami 3 i 4 czerwca na 20-stej konferencji WallStreet w Karpaczu. W kwietniu, chorzowski producent i eksporter kształtek z EPP głownie dla przemysłu motoryzacyjnego, złożył prospekt emisyjny do KNF. Oferta publiczna akcji planowana jest na przełomie II i III kwartału br. IZO-BLOK planuje w ten sposób sfinansować cześć transakcji przejęcia głównego rynkowego konkurenta - niemieckiej spółki SSW PearlFoam.

 

IZO-BLOK

 

Spotykamy się z inwestorami m.in. w ramach Forum Akcjonariat planowanym na 3 czerwca w godzinach popołudniowych. Bierzemy udział w sobotnim panelu dyskusyjnym poświęconym możliwościom rozwoju firmy przy zmiennych uwarunkowaniach rynkowych. Jesteśmy w trakcie planowania spotkań indywidualnych. Zapraszam na nasze prezentacje, do rozmów i wymiany poglądów.  - mówi Przemysław Skrzydlak, prezes IZO-BLOK.

 

Wszystko wskazuje na to, że padnie kolejny rekord eksportu przemysłu motoryzacyjnego z Polsce. W lutym br. eksport motoprzemysłu z Polski miał wartość niemal 1,98 mld euro, a to o 12,69% więcej w porównaniu do analogicznego miesiącu roku 2015. Nasza spółka jest mocno obecna na tym rynku. W 95% nasz klient to branża automotive, w ponad 90% jesteśmy eksporterem, współpracujemy globalnymi graczami. Po zamknięciu transakcji nabycia SSW PearlFoam, zostaniemy liderem z udziałem w rynku EPP na poziomie 25%. – komentuje Przemysław Skrzydlak.

 

Od początku debiutu akcji IZO-BLOK na GPW w 2011 ich wartość wzrosła o ponad 600%. Aktualna kapitalizacja spółki to około 170 mln PLN. W 2015 roku, mimo niekorzystnej koniunktury giełdowej, notowania przemysłowej spółki wzrosły o blisko 145%. Głównymi odbiorcami IZO-BLOK są firmy związane z przemysłem samochodowym (generują ponad 90% rocznych przychodów), logistyką oraz opakowaniami ochronnymi. Firma dostarcza swoje wyroby dla takich koncernów, jak Audi, Volkswagen, Ford, Skoda, Seat, czy Jaguar Land Rover., a także współpracuje z takimi poddostawcami, jak: Johnson Controls, Yanfeng automotive Interiors, Faurecia, Lear czy HP Group, które kompleksowo dostarczają producentom aut całe komponenty.

 


IZO-BLOK S.A. to 18 lat doświadczenia w zaawansowanym technologicznie przetwarzaniu EPP (polipropylen spienionych tworzyw sztucznych (EPP) i produkcji elementów z EPP pełniących funkcje konstrukcyjne lub ochronne w przemyśle motoryzacyjnym i branży logistycznej. IZO-BLOK współdziała bezpośrednio z takimi markami jak Audi, Volkswagen, Ford, Skoda, Seat, czy Jaguar Land Rover. Kontrahentami spółki są firmy o zasięgu globalnym tj. Johnson Controls, Faurecia, Lear czy HP Group, które odpowiadają za kompleksowe dostawy części dla największych koncernów motoryzacyjnych na świecie. Od kwietnia 2015 r. akcje IZO-BLOK S.A. notowane są na głównym parkiecie warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. 

 

Źródło: IZO - BLOK

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

Opinia biegłego rewidenta na temat raportu rocznego spółki to jeden z dokumentów, na który warto zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Zobacz więcej

IZO-BLOK spotyka się z inwestorami na WallStreet
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie