Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

5 propozycji inwestycyjnych na czerwiec

Szukamy kolejnej spółki do Portfela SII. Prezentujemy pięć propozycji inwestycyjnych, na które można głosować przez tydzień. Przypominamy, że horyzont inwestycyjny to 4 miesiące. 

LSI Software

Wysoką rekomendację od DM BOŚ otrzymała informatyczna spółka LSI Software. Przy cenie rynkowej obecnie około 9 zł (niedawno jeszcze 6-7 zł), określona w rekomendacji cena docelowa to 12,8 zł. W raporcie wskazano między innymi „mocno zaniżoną EV/EBIT wycenę rynkową: 5,4x P/E i 2,1x EV/EBITDA na 2016P w porównaniu z odpowiednio 13,6x i 6,9x dla porównywalnych spółek z branży”. Podkreślono też dobre wyniki finansowe spółki za I kwartał 2016 roku. W przypadku tej spółki ryzykiem jest mała płynność akcji. Z drugiej strony jej silna pozycja w swojej niszy otwiera drogę do dalszego poprawiania wyników. Patrząc na wykres akcji widoczne są często duże ruchy kursu. Po przełamaniu trendu spadkowego na poziomie 4,20 zł, kurs idzie „jak szalony” do góry. Ewentualny zakup akcji proponujemy po wystąpieniu korekty spadkowej.

 

Zakup akcji w przedziale 7,00 - 8,00 zł. Stop loss 6,70 zł, Take profit 9,50 zł

 

LSI Software - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

Famur

Po otwarciu drogi do przejęcia Kopeksu przez Famur, kurs akcji mocno skoczył do góry. Obecnie notowania przeszły do konsolidacji. Po wielomiesięcznych wcześniejszych spadkach, rynek dyskontował w wycenie Famuru bardzo mocne pogorszenie finansów polskich kopalń przekładające się na zamówienia i rentowność kontraktów. Famur mimo, że próbował, nie był w stanie uzupełnić wszystkich strat z eksportu. Obecnie rynek może dyskontować pozytywny scenariusz – konsolidację z Kopeksem oraz poprawę na polskim rynku węgla (po restrukturyzacji i zastrzykach kapitałowych dla kopalń). Dodatkowo osłabienie złotego może sprzyjać rentowności eksportu. Kurs akcji może przebić lada moment linie trendu spadkowego, a także wybić się górą z konsolidacji.

 

Zakup akcji w przedziale 2,50 - 2,85 zł. Stop loss 2,35 zł, Take profit 3,20 zł

 

Famur - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

Groclin

Groclin po raporcie finansowym za I kw. w końcu pokazał pozytywny efekt restrukturyzacji, która trwa już dobre kilka kwartałów. Spółka zwiększyła poziom przychodów i dysponuje obecnie całkiem niezłym portfelem zamówień. Spółka powinna też korzystać na niskich kosztach produkcji w swoich zakładach na Ukrainie. W wynikach kolejnych kwartałów powinien być już widoczny efekt akwizycji biura projektowego CADM Automotive za 20 mln zł. Szansą dla spółki jest też sytuacja na rynku walutowym, która może przełożyć się na wzrost rentowności. Oporem na wykresie kursu akcji jest poziom 16,5 zł. Jej pokonanie może być impulsem do dalszych wzrostów.

 

Zakup akcji w przedziale 15,00 - 16,30 zł. Stop loss 13,70 zł, Take profit 18,00 zł

 

Groclin - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

Immobile

Grupa Immobile pokazuje od kilku lat stabilny rozwój, który ostatnio przyspiesza. W dodatku ma sporą dywersyfikację. Do głównych segmentów działalności należą: segment przemysłowy (Makrum i ponad 25% w Projprzemie), hotelarski (Focus Hotels) i deweloperski. Rynek oczekuje skokowego wzrostu wyników grupy po rozliczeniu projektów deweloperskich oraz konsolidacji ze spółką Projprzem. Na wykresie akcji jest ukształtowany trend wzrostowy akcji, którego linia przebiega na poziomie 2,8 zł.

 

Zakup akcji w przedziale 2,80 - 3,05 zł. Stop loss 2,65 zł, Take profit 3,40 zł

 

GK Immobile - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

Torpol

Akcje Torpolu w ostatnich miesiącach są zapomniane przez rynek. Obroty mocno spadły, a kurs osłabia się do ważnego wsparcia na poziomie 10 zł. Mało kto już pamięta, że spółka zależna Marvipolu próbowała skupić znaczny pakiet akcji Torpolu pod koniec ubiegłego roku po 11,80 zł i jej się to nie udało. W tym czasie na rynek trafiały rekomendacje z cenami ponad 14 zł (ING Securities i DM BPS). W dniu dzisiejszym (tj. 24.06.2016) na rynek trafiła rekomendacja dla konkurencyjnej Trakcji od DM BOŚ z wyceną 15,4 zł, czyli wyższą o około 25% od kursu bieżącego. To może być też potencjalny impuls dla Torpolu.

 

Zakup akcji w przedziale 10 – 10,30 zł. Stop loss 9,50 zł, Take profit 11,50 zł

 

Torpol - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

 

Poniżej prezentujemy obecny stan rachunku Portfela SII:

 

Obecny stan rachunku Portfela SII

 

Rafał Irzyński, zarządzający portfelem SII, dokonał transakcji zakupu akcji PMPG w dniach 16-17 maja 2016 roku po cenie 4,17 zł za akcje.

Zobacz również:

19.05.2018, Aktualności

Ogłoszenie o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych na dzień 20 czerwca 2018 r.

19.05.2018, Aktualności

Ogłoszenie o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych na dzień 20 czerwca 2018 r.

Zarząd Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, zgodnie z § 28 ust. 2 Statutu Stowarzyszenia, zawiadamia że na podstawie § 26 ust. 1 Statutu, zwołuje na dzień 20 czerwca 2018 r. na godzinę 9:30 Zwyczajne Walne Zebranie, które odbędzie się we Wrocławiu.

Zobacz więcej

17.05.2018, Newsroom

Energa po wynikach za I kw. 2018 roku – podsumowanie czatu inwestorskiego

17.05.2018, Newsroom

Energa po wynikach za I kw. 2018 roku – podsumowanie czatu inwestorskiego

Inwestorzy mieli wczoraj (tj. 16 maja) okazję przepytać Jacka Kościelniaka, Wiceprezesa Zarządu ds. Finansowych Energi. W centrum zainteresowania inwestorów znalazły się wyniki finansowe, inwestycje, głównie w Ostrołękę C, a także wycena giełdowa spółki.

Zobacz więcej

5 propozycji inwestycyjnych na czerwiec
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie