Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Piotr Nowjalis (CCC): W 2017 roku możemy wejść na nowe rynki zagraniczne

„Rok 2016 upłynie nam pod znakiem otwarcia jednej nowej spółki dystrybucyjnej w Serbii. Oprócz tego w I kw. już zaczęliśmy sprzedaż na rynku estońskim. Nie spodziewamy się dołączyć żadnego nowego rynku w roku 2016. Natomiast pracujemy bardzo mocno nad sprzedażą franczyzową, którą jak się spodziewam będziemy realizowali od roku 2017 na kilku nowych, atrakcyjnych, ciekawych rynkach. Nie mówimy tu o Europie Zachodniej, a raczej o krajach byłego Związku Radzieckiego oraz Bliskiego Wschodu” - mówił w wywiadzie dla kanału Inwestorzy.tv Wiceprezes Zarządu CCC S.A.Piotr Nowjalis.

inwestorzy.tv

 

Inne ciekawe fragmenty wypowiedzi

 

„W I kw. odnotowaliśmy stratę na wyniku operacyjnym, brutto i netto. Winić za to należy jeden czynnik – słaby start kolekcji wiosennej. Na szczęście już w kwietniu wyniki sprzedażowe za ten miesiąc „przebiły sufit” i udowodniły, że był to tylko i wyłącznie wypadek przy pracy spowodowany warunkami pogodowymi.”

 

„Koszty działalności operacyjnej w I kw. 2016 roku wzrosły znacznie szybciej niż przychody, natomiast winić za to należy tylko i wyłącznie jeden czynnik – marketing. W I kw. CCC zrealizowało fantastyczną, znakomicie ocenianą kampanię marketingową w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Różnica w kosztach marketingu to aż 7 mln zł. Nie można tez zapomnieć o akwizycji eobuwie.pl i o kosztach, które pojawiły się w rachunku skonsolidowanym w kwocie 9 mln zł.”

 

„Dług w roku 2016 w spółce wzrośnie. W ujęciu nominalnym zadłużenie może wzrosnąć o około 200 – 300 mln zł. W ujęciu wskaźnikowym dług netto do EBITDA może wynieść około 2,4 –  2,5, a w grudniu 2016 roku zejdzie do bardzo bezpiecznych i stabilnych poziomów 1,8 – 1,9.”

 

„Dzięki przejęciu eobuwie.pl kupiliśmy nową grupę klientów, do której dostępu nigdy byśmy nie mieli dzięki stacjonarnej sieci sprzedaży. Obecnie Grupa CCC ma około 20% udziału rynkowego na rynku polskim, sprzedając tylko i wyłącznie produkty tanie i tylko i wyłącznie marki własne. Dojście do 23% - 25% w ciągu najbliższych 3 – 5 lat jest możliwe. Pytanie co potem. Bez sprzedaży produktów uznawanych w Polsce za markowe, luksusowe, produkty z górnej półki, nie ma co myśleć o tym, by nasze udziały rynkowe dalej rosły. Dzięki przejęciu obroniliśmy się, jak mam nadzieję, przed wszechobecnym Internetem w sprzedaży detalicznej, a po drugie wyszliśmy krok na przód, budując sobie bardzo silną pozycję do walki o udziały rynkowe w kolejnych latach.”

 


 

Inne nagrania kanału inwestorzy.tv

 

Michał Lisiecki - PMPG Polskie Media   Wiktor Dymecki - HubStyle
 

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży wzrosły rok do roku o 24,6%, a wynik operacyjny o 45,9%.

Zobacz więcej

Piotr Nowjalis (CCC): W 2017 roku możemy wejść na nowe rynki zagraniczne