Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Alior Bank z emisją akcji z prawem poboru na 2,2 mld zł po cenie emisyjnej 38,90 zł

© BillionPhotos.com - Fotolia.com

Alior Bank wyemituje do 56 550 249 akcji w ramach publicznej oferty akcji. Cena emisyjna została ustalona na 38,90 zł, co przekłada się na wartość oferty blisko 2,2 mld zł. Szacowane wpływy netto, to jest po uwzględnieniu kosztów emisji, to 2 128,7 mln zł.

 

Emisja akcji przeprowadzana jest z zachowaniem prawa poboru. Dzień prawa poboru, czyli dzień według którego określa się akcjonariuszy Alior Banku którym przysługuje prawo poboru akcji, został wyznaczony na 23 maja 2016 r. Warto też pamiętać o mechanizmie rozliczania transakcji T+2, co oznacza, że dzisiaj, to jest 19 maja 2016 roku, jest ostatni dzień na uzyskanie prawa poboru z posiadanych akcji. Akcje kupione jutro nie będą uprawniały do praw poboru.

 

Każda posiadana akcja Alior Banku uprawnia do jednego prawa poboru. Do objęcia jednej akcji nowej emisji uprawniać będzie 1,28571428571 jednostek praw poboru (inaczej jedno prawo poboru uprawnia do objęcia 0,77777777778 akcji nowej emisji). Jednostkowe prawa poboru będą notowane na GPW od 25 do 27 maja 2016 roku, co jest ważną informacją dla obecnych akcjonariuszy banku, którzy nie będą chcieli objąć akcji nowej emisji. Będą mogli w tych dniach sprzedać swoje prawo poboru. Niesprzedanie i niewykorzystanie prawa poboru jest najmniej optymalna decyzją.

 

Zapisy inwestorów na Akcje w ramach wykonania prawa poboru i zapisów dodatkowych będą trwały od 25 maja do 1 czerwca 2016 roku. Przydział akcji nastąpi 10 czerwca br., a rozpoczęcie notowań praw do akcji będzie miało miejsce około 23 czerwca 2016 roku.

 

Celem emisji jest nabycie 87,23% udziałów w podstawowej działalności Banku BPH, których wartość została ustalona na 1,225 mln zł. Dodatkowo Zarząd zakłada, że wielkość oferty pozwoli na utrzymanie współczynnika CET 1 na poziomie przekraczającym 10,75% oraz współczynnika CAR na poziomie przekraczającym 13,75%.

 

PZU, największy akcjonariusz Alior Banku, zobowiązał się do objęcia akcji oferowanych proporcjonalnie do swojego udziału. Ponadto, bank zawarł umowy gwarancyjne z Goldman Sachs International, J.P. Morgan, Bankiem Zachodnim WBK oraz Domem Maklerskim PKO Banku Polskiego.

 

Więcej informacji o ofercie publicznej oraz prospekt emisyjny znajduje się na stronie Alior Banku (tutaj).

 

Z technicznego punktu widzenia kurs akcji Alior Banku znajduje się w bardzo ciekawym miejscu. Mianowicie, drugi miesiąc z rzędu walczy z linią trendu spadkowego, zapoczątkowaną w maju ubiegłego roku. Aktualnie kurs akcji osunął się w strefę popytową 65 zł – 67,60 zł, do której to zbliża się wspomniana linia trendu. Najbliższe dni na tym walorze mogą okazać się decydujące jeśli chodzi o krótkoterminowy kierunek i dominację jednej ze stron rynkowych – popytu i podaży.

 

Alior Bank - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: Alior Bank S.A.

Zobacz również:

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

Analitycy Domu Analiz SII wydali dla akcji CDRL rekomendację "kupuj" z 12-miesięczną ceną docelową ustaloną na poziomie 42,62 zł. W momencie wydania rekomendacji giełdowy kurs tych walorów wynosił 32 zł, co oznacza potencjał wzrostu równy 33,2%.

Zobacz więcej

25.04.2018, Newsroom

Rowery miejskie w kolejnych miastach. Nextbike Polska zapowiada ekspansję

25.04.2018, Newsroom

Rowery miejskie w kolejnych miastach. Nextbike Polska zapowiada ekspansję

Firma rozpoczęła również ekspansję zagraniczną. W ubiegłym roku podpisała pierwszy zagraniczny kontrakt z fińskim Turku.

Zobacz więcej

Alior Bank z emisją akcji z prawem poboru na 2,2 mld zł po cenie emisyjnej 38,90 zł
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie