Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Konferencja: Perspektywy rozwoju Real Estate Investment Trust w Polsce

© UMB-O - Fotolia.com

Fundusze typu REIT (Real Estate Investment Trust) funkcjonują na świecie od lat 60-tych XX wieku. Ich główne zalety takie jak stałe dochody z inwestycji, wysoka płynność oraz profesjonalne zarządzanie stanowią o tym, że inwestorzy uważają je za istotny element każdego dobrze zdywersyfikowanego portfela. Na polskim rynku pojawiają się wstępne szacunki wskazujące na to, że uruchomienie REIT zwiększy wpływy do budżetu Państwa nawet o kwotę 200 milionów zł dzięki podatkom od stosunkowo wysokich dywidend.

Jakie są perspektywy i bariery rozwoju REIT-ów w Polsce? Co mówią nam doświadczenia międzynarodowe? Na co inwestorzy mogą liczyć ze strony legistratorów? Jaki wpływ REIT-y mogą/ będą mieć na sektor nieruchomości i polski rynek kapitałowy?

 

Między innymi na te pytania będziemy szukać odpowiedzi podczas konferencji „PERSPEKTYWY ROZWOJU REIT W POLSCE”, która odbędzie się 28 kwietnia br. w hotelu Marriott w Warszawie. Więcej informacji i pełen program wydarzenia na stronie www.personalities.pl/reit.

 

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Konferencja: Perspektywy rozwoju Real Estate Investment Trust w Polsce