Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Segment inwestycji własnych ciągnie wycenę Portfela SII do góry

© Wrangler - Fotolia.pl

W dużym tempie wycena Portfela SII odrabia straty. Do wyjścia „na zero" brakuje jeszcze około 1 500 zł, czyli 5%.

 

Siłą napędową całego portfela jest segment inwestycji własnych (25% całego portfela), który obecnie ma dodatnią stopę zwrotu na poziomie 7%. Najsłabiej prezentuje się segment inwestycji długoterminowych, który ma w sobie piętno ryzyka politycznego w postaci akcji PGE i PKP Cargo. Segment inwestycji głosowanych jest obecnie na symbolicznym, jednoprocentowym plusie. Dla porównania indeks WIG stracił 15% od momentu wystartowania Portfela SII (kwiecień 2015 roku). Już niedługo zaprezentujemy podsumowanie i wyniki Portfela SII po rocznym okresie inwestycji.

JSW

Jak się okazało, dobrym posunięciem było pozostawienie i niesprzedawanie akcji JSW. Pisaliśmy o tym w poprzednim odcinku. Gdybyśmy sprzedali je po obecnym kursie w okolicy 17,5 zł, wówczas zrealizowalibyśmy zysk w wysokości 40%. Bykom udało się pokonać główną linię trendu wzrostowego i kurs powędrował dalej na północ. Na razie trzymamy dalej akcje JSW i liczymy na kontynuację tendencji wzrostowych. Liczymy się jednak z możliwością nadejścia korekty, dla której silnym wsparciem powinna być przełamana linia trendu spadkowego w okolicy 15,4 zł. Ze spółki w ostatnim czasie nie napłynęły żadne istotne informacje fundamentalne, co oznacza, że za zwyżki odpowiadają w dużej części „technicy". Nadal widoczne jest odbicie na wszystkich, głównych surowcach. Może to sprzyjać odbiciu na cenach węgla i koksu. Spółce może też sprzyjać porozumienie związków zawodowych w Kompanii Węglowej, co umożliwi powstanie PGG.


 

Partner strategiczny

 

Biuro Maklerskie Alior Bank

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


Vistula

"Nasza" odzieżowa spółka ponownie wróciła do wzrostów. Oprócz nadal dobrych miesięcznych danych sprzedażowych, na rynek trafiła podwyższona rekomendacja dla akcji Vistuli od Millennium DM. Zgodnie z zaleceniem inwestycyjnym, które brzmi „kupuj", cena docelowa dla akcji Vistuli została wyznaczona na poziomie 3,94 zł (wcześniej 3,40 zł) wobec rynkowej około 3,15 zł. Autorzy raportu oczekują wzrostu zysku netto spółki do 35,6 mln zł (około 20 groszy na akcję). W 2015 roku Vistula zarobiła na czysto 28,2 mln zł. Przypomnijmy, że w Portfelu SII jest 640 akcji Vistuli zakupionych po 2,38 zł, co przy obecnym kursie daje nam zysk w wysokości ponad 30%.

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

Ruszyły zapisy na akcje właściciela popularnego serwisu internetowego CDA.pl. Inwestorzy indywidualni będą mogli zapisywać się na akcje do 5 grudnia 2017 roku.

Zobacz więcej

Segment inwestycji własnych ciągnie wycenę Portfela SII do góry