Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Gigantyczne wzrosty trzech naszych spółek!

© Wrangler - Fotolia.pl

Ostatnie dni są najlepszymi dla Portfela SII. To za sprawą dwóch posiadanych przez nas spółek – JSW i PMPG. Ich akcje kupiliśmy całkiem niedawno w ramach segmentu inwestycji własnych.

JSW

Walory górniczej spółki trafiły na nasz rachunek 8 marca tego roku po kursie 12,60 zł. Dzisiaj (14 kwietnia 2016 roku) o godz. 13:00 akcje handlowane są po około 15,90 zł. Jako jeden z głównych argumentów naszej decyzji inwestycyjnej, wskazaliśmy bardzo możliwą sprzedaż części aktywów grupy. Potwierdzenie tych zamierzeń oraz zapowiedzi i realizację dalszych procesów restrukturyzacji spółki były szeroko komunikowane rynkowi w ostatnich dniach ze strony przedstawicieli Skarbu Państwa. Drugim argumentem, który "wypalił" jest kontynuowane odbicie cen surowców (w tym ropy) na światowych rynkach. Zaznaczyliśmy również na wykresie kursu akcji JSW przełamanie przyspieszonej linii trendu spadkowego, a dziś atakowana jest główna linia trendu zapoczątkowana we wrześniu 2013 roku. Jej ewentualne przebicie będzie bardzo mocnym, pozytywnym sygnałem dla techników. Zwiększone zainteresowanie rynku akcjami JSW widać też po dużym wolumenie obrotów w ostatnich dniach.

 

JSW - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

Dla inwestorów bardziej zaawansowanych pod względem analizy technicznej, widoczna jest formacja złotego krzyża. Jest to formacja zwiastująca wzrosty i dotyczy przecięcia średnich kroczących. W przypadku JSW mamy do czynienia z przebiciem w górę przez średnią z 50 sesji linii średniej z 200 sesji. Przypomnijmy też, że DM BZ WBK w raporcie z 12 kwietnia 2016 roku podwyższył cenę docelową dla akcji JSW do 15,6 zł i zalecił "kupuj" (poprzednio "trzymaj"). Jakie były nasze pierwotne zamierzenia inwestycyjne kupując udziały w JSW 6 tygodni temu?

 

"Przy dynamicznych notowaniach bardzo wrażliwych na informacje akcji JSW nie wystawiamy tym razem sztywnych poziomów take profit i stop loss. Będziemy usatysfakcjonowani, jeśli w krótkim okresie czasu kurs akcji będzie testował poziom oporu w okolicy 14 zł lub w optymistycznym wariancie 16 zł. Stop loss wstępnie zakładamy w strefie 10,50-10 zł. Podkreślamy jednak, że w przypadku wystąpienia nowych, fundamentalnych informacji dotyczących spółki, będziemy reagować "na bieżąco".


 

Partner strategiczny

 

Biuro Maklerskie Alior Bank

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


W obliczu bardzo pozytywnego zachowania kursu akcji w ostatnich dniach postanawiamy nadal je trzymać. Szczególnie za tym rozwiązaniem przemawia możliwość przełamania głównej linii trendu spadkowego, która obecnie przebiega w okolicy 15,40 zł. W przypadku pozytywnego scenariusza, otworzy się droga do wzrostu kursu nawet w okolice kolejnego oporu jaki dostrzegamy, czyli poziomu 20 zł.

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Gigantyczne wzrosty trzech naszych spółek!
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie