Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Projprzem domaga się wyższej ceny w wezwaniu. Spółka zawiadomiła KNF

© hacohob - Fotolia.com

Na początku kwietnia Grupa Kapitałowa Immobile ogłosiła wezwanie na sprzedaż akcji spółki Projprzem. Według zarządu tej drugiej firmy zaproponowana cena znacznie odbiega od wartości godziwej, a wezwanie mogło zostać dokonane z naruszeniem obowiązujących przepisów prawa.

 

Jak wynika z treści wezwania, Grupa Immobile zamierza nabyć akcje stanowiące 14,92 proc. ogólnej liczby głosów i tym samym zwiększyć swój udział w spółce Projprzem do poziomu 32,38 proc. Wzywający nie wyklucza też dalszego zwiększenia zaangażowania kapitałowego w przyszłości.

 

Cena w wezwaniu ustalona została na poziomie 8,5 zł. Według zarządu spółki Projprzem jest ona znacznie niższa od wartości godziwej. Jak wskazano w raporcie bieżącym Projprzem:

 

Proponowana cena jest wyraźnie niższa od wartości księgowej PROJPRZEM S.A. na jedną akcję. Wartość księgowa na jedną akcję według stanu na dzień 31.12.2015 roku wynosi 15,08 zł. a skonsolidowana wartość księgowa na jedną akcję wynosi 15,64 złotych.

 

Ponadto, zdaniem zarządu Projprzem, cena nie uwzględnia możliwości biznesowych spółki, szczególnie w zakresie segmentu techniki przeładunku, który firma zamierza rozwijać i z którym wiąże duże nadzieje na wzrost wartości dla akcjonariuszy. Ma to potwierdzać zainteresowanie innych znaczących producentów działających na rynku techniki przeładunku.

 

Zarząd Projprzem wskazał także, że Grupa Kapitałowa Immobile jak dotąd nie przedstawiła żadnej strategii związanej z przyszłością Projprzem, co nie pozwala na pozytywne odniesienie się do warunków opublikowanego wezwania, jak również że nie ma obecnie możliwości racjonalnej oceny wpływu wezwania na interes emitenta. Jednocześnie, w ocenie zarządu Projprzem, zachodzą uzasadnione obawy, że wezwanie Grupy Kapitałowej Immobile dokonano z naruszeniem obowiązujących przepisów prawa. W związku z tym spółka Projprzem skierowała do Komisji Nadzoru Finansowego zawiadomienie z wnioskiem o szczegółowe zbadanie tej sprawy.

 

Projprzem - wykres kursu akcji
Źródło: Stooq.pl.

 

Obecnie, podobnie jak w dniu ogłoszenia wezwania, kurs akcji Projprzem oscyluje wokół poziomu 8,5 zł, czyli ceny zaproponowanej przez Grupę Immobile. Według wyliczeń wzywającego średnia arytmetyczna kursu akcji z 6 miesięcy poprzedzających ogłoszenie wezwania to 7,94 zł.

 

Grupa Kapitałowa Immobile to największy akcjonariusz spółki Projprzem. Obecnie posiada ona akcje uprawniające do 17,46 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Projprzem. W akcjonariacie emitenta, powyżej progu 5 proc., jest także między innymi fundusz Aviva Investors Poland TFI.

 

Przyjmowanie zapisów na sprzedaż akcji rozpocznie się 21 kwietnia 2016 roku. Wezwanie ma potrwać do 4 maja 2016 roku.

 

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Projprzem domaga się wyższej ceny w wezwaniu. Spółka zawiadomiła KNF
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie