Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Problemy Medicalgorithmics z przejęciem – drugi tymczasowy zakaz sądowy

© Syda Productions - Fotolia.pl

W miniony piątek, to jest 8 kwietnia 2016 roku, po sesji Medicalgorithmics poinformował raportem bieżącym o kolejnym zakazie wykonania transakcji nabycia 75% udziałów w spółce Medi-Lynx Cardiac Monitoring.

 

Medicalgorithmics dokonał zamknięcia transakcji w dniu 30 marca 2016 roku. Szerzej o dokonanej transakcji pisaliśmy w tym miejscu. Pierwsze problemy pojawiły się kilka dni później. Dnia 1 kwietnia bieżącego roku spółka zaraportowała o orzeczeniu sądu w Teksasie o tymczasowym zakazie wykonania transakcji. Związany był on ze złożeniem przez spółkę AMI Monitoring z siedzibą w Teksasie do depozytu sądowego kaucji w wysokości 1 mln dolarów. Zgodnie z opinią prawną, którą posiada Medicalgorithmics, w momencie wykonania transakcji przejęcia nie było jakiegokolwiek skutecznego sądowego zakazu jej wykonania, i tym samym strony transakcji były uprawnione do jej skutecznego i zgodnego z prawem zamknięcia.

 

W kolejnym raporcie Medicalgorithmics poinformował, że pierwszy tymczasowy zakaz został uchylony zgodnie z orzeczeniem Sądu Apelacyjnego Piątego Okręgu w Dallas w Teksasie. Pomimo tego, zgodnie z raportem bieżącym z dnia 8 kwietnia bieżącego roku, Sąd Rejonowy oświadczył, że uchyla transakcję i nakazuje podmiotom z Grupy Medi-Lynx podjęcie działań w celu odzyskania zbytych udziałów w związku z rzekomym naruszeniem pierwszego tymczasowego zakazu. Warto też zaznaczyć, że na obecnym etapie postępowania Medicalgorithmics i jej podmiot zależny nie są stronami postępowania ze względu na wątpliwości co do jurysdykcji Sądu Rejonowego nad tymi podmiotami.Spółka nie została zobowiązana w żadnym zakresie do odwrócenia transakcji i podejmie wszelkie przewidziane prawem działania mające na celu doprowadzenie do wydania orzeczenia uchylającego tymczasowy zakaz przez Sąd Apelacyjny. Tym samym podtrzymuje opinię, że transakcja została zamknięta skutecznie i zgodnie z prawem.

 

Medicalgorithmics - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Źródło: Medicalgorithmics S.A.

 

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Problemy Medicalgorithmics z przejęciem – drugi tymczasowy zakaz sądowy
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie