Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Po raz kolejny gościem Rafała Irzyńskiego był Marcin Stebakow, Dyrektor Departamentu Analiz Domu Maklerskiego BPS. W materiale omówione zostały wiodące spółki z segmentu dystrybucji IT. Poniżej przedstawiamy materiał wideo, a pod nim skrót z wybranymi fragmentami na temat omawianych spółek. W wywiadzie poruszone zostały również kwestie szans i zagrożeń dla branży, w tym efektu programu 500+ dla dystrybutorów IT.

Inwestorzy.tv


 

ABC Data

"Perspektywy ABC Daty są naprawdę dobre. Spółka jest dobrze zarządzana. Poza tym spółka płaci wysoką dywidendę o stopie 10%. Próbując dociekać dlaczego kurs akcji spółki nie rośnie wskazałbym na głównego właściciela. Trzeba też przyznać, że w tej branży ważne są nagrody, które ABC Data otrzymuje od najlepszych w branży” – komentował Marcin Stebakow.

 

AB

"AB wyrasta na lidera takiego jakim jest w Polsce, ale rozwija się również stabilnie w Czechach i na Słowacji. Fenomen Czech polega na tym, że można tam utrzymywać marże i sprzedawać dalej na wysokich cenach, a to jest ważne wśród dystrybutorów, u których pierwsza marża oscyluje w okolicach 4% - 6%. Każdy procencik przy miliardowych obrotach jest niezwykle ważny.”

 

Action

"Jak można było odczuć z rozmowy podczas prezentacji wyników, spółka trochę nie wie, w którą niszę uderzyć. Osobiście odebrałem to tak, jakby zarząd nie miał pomysłu na funkcjonowanie w tej dystrybucji, która funkcjonuje. Moim zdaniem, na chwilę obecną mówiąc o typowych dystrybutorach Action prezentuje się zdecydowanie najgorzej.”

 

Asbis

"Asbis jest producentem elektroniki użytkowej, którą zamawia w Chinach, więc spółka jest mocno uzależniona od kursu dolara. Wiadomo, że perturbacje na rynku walutowych i spadek handlu na głównych rynkach rosyjskim i ukraińskim nie pomaga spółce i spowodowało to pogorszenie wyników.”

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży wzrosły rok do roku o 24,6%, a wynik operacyjny o 45,9%.

Zobacz więcej

Najciekawsze fundamentalnie są ABC Data i AB