Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Po raz kolejny gościem Rafała Irzyńskiego był Marcin Stebakow, Dyrektor Departamentu Analiz Domu Maklerskiego BPS. W materiale omówione zostały wiodące spółki z segmentu dystrybucji IT. Poniżej przedstawiamy materiał wideo, a pod nim skrót z wybranymi fragmentami na temat omawianych spółek. W wywiadzie poruszone zostały również kwestie szans i zagrożeń dla branży, w tym efektu programu 500+ dla dystrybutorów IT.

Inwestorzy.tv


 

ABC Data

"Perspektywy ABC Daty są naprawdę dobre. Spółka jest dobrze zarządzana. Poza tym spółka płaci wysoką dywidendę o stopie 10%. Próbując dociekać dlaczego kurs akcji spółki nie rośnie wskazałbym na głównego właściciela. Trzeba też przyznać, że w tej branży ważne są nagrody, które ABC Data otrzymuje od najlepszych w branży” – komentował Marcin Stebakow.

 

AB

"AB wyrasta na lidera takiego jakim jest w Polsce, ale rozwija się również stabilnie w Czechach i na Słowacji. Fenomen Czech polega na tym, że można tam utrzymywać marże i sprzedawać dalej na wysokich cenach, a to jest ważne wśród dystrybutorów, u których pierwsza marża oscyluje w okolicach 4% - 6%. Każdy procencik przy miliardowych obrotach jest niezwykle ważny.”

 

Action

"Jak można było odczuć z rozmowy podczas prezentacji wyników, spółka trochę nie wie, w którą niszę uderzyć. Osobiście odebrałem to tak, jakby zarząd nie miał pomysłu na funkcjonowanie w tej dystrybucji, która funkcjonuje. Moim zdaniem, na chwilę obecną mówiąc o typowych dystrybutorach Action prezentuje się zdecydowanie najgorzej.”

 

Asbis

"Asbis jest producentem elektroniki użytkowej, którą zamawia w Chinach, więc spółka jest mocno uzależniona od kursu dolara. Wiadomo, że perturbacje na rynku walutowych i spadek handlu na głównych rynkach rosyjskim i ukraińskim nie pomaga spółce i spowodowało to pogorszenie wyników.”

Zobacz również:

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

Zadaniem nowego podmiotu – Domu Analiz SII – będzie dostarczanie pokrycia analitycznego emitentów, którzy do tej pory nie cieszyli się dużym zainteresowaniem instytucji finansowych.

Zobacz więcej

Najciekawsze fundamentalnie są ABC Data i AB
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie