Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Podażowe scenariusze na wykresach banków?

© peshkov - Fotolia.pl

Na rynku panuje opinia, że bez banków nie ma hossy. Indeks WIG20 odbił się od ważnego oporu na poziomie 2 000 punktów. Szukając odpowiedzi, czy poziom ten zostanie pokonany, przyjrzeliśmy się wykresom banków.

 

PKO BP

Kurs akcji banku PKO BP jako jedynego banku w zestawieniu nie przebił szczytu z przełomu 2015 i 2016 roku. Dodatkowo na tym poziomie cenowym (27,90 zł) wyrysowała się formacja podwójnego szczytu. Sprowadziło to kurs akcji do kluczowego wsparcia w okolicach 26 zł, w którym przebiega również linia trendu wzrostowego, zapoczątkowana w styczniu. Przebicie tego poziomu zaburzy strukturę coraz wyższych szczytów i dołków. Z drugiej strony jest to też bardzo dobre miejsce na kolejną próbę powalczenia o nowy szczyt przez popyt. Najbliższe sesje mogą się okazać kluczowe dla dalszego kierunku ruchu.

 

PKO BP - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Pekao

Kurs akcji Pekao wywindował do blisko 170 zł, po czym na wykresie pojawiła się podaż, sprowadzając cenę w okolice szczytu z połowy grudnia 2015 roku. Cofnięcie do strefy popytowej 150 zł – 153 zł można uznać za korektę w trwającym od końca stycznia bieżącego roku impulsie wzrostowym. Negatywnym sygnałem będzie wybicie dołem z tej strefy, a następnie potwierdzenie siły podaży poprzez sprowadzenie ceny poniżej 147 zł – formacji podwójnego dna z końcówki lutego. W takim scenariuszu można spodziewać się nawet testowania dołków w okolicach 125 zł.

 

Pekao - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

BZ WBK

Na wykresie BZ WBK można wyznaczyć trzy ważne poziomy cenowe: 309 zł, 292,50 zł i 272 zł. Pierwszy z nich wyznacza formację podwójnego szczytu, która jest obecnie najbliższym oporem. Z kolei poziom 292,50 zł wyznacza szczyt z końca grudnia 2015 roku. To właśnie wokół tej ceny porusza się obecnie kurs akcji i jest to pierwsze miejsce dla popytu na wyprowadzenie kolejnego ataku i próbę stworzenia nowego szczytu. Kluczowym wsparciem pozostaje poziom 272 zł, którego wybicie dołem będzie silnym sygnałem na powrót do spadków.

 

BZ WBK - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

mBank

Na wykresie mBanku dość dobrze sprawdza się dolne ograniczenie kanału spadkowego, na którym zatrzymywały się wcześniejsze wzrosty. Sytuacja taka miała miejsce również w lutym i marcu, a w okolicach 360 zł wyrysowała się formacja podwójnego szczytu. Jednak aby impuls wzrostowy, trwający od stycznia, miał zostać zanegowany, kurs akcji musi spaść poniżej strefy 325,50 zł – 320 zł.

 

mBank - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Alior

Kurs Aliora dotarł do bardzo ważnej, szerokiej strefy podażowo-popytowej 70 zł – 75 zł. W tej strefie przebiega też obecnie linia trendu spadkowego, od której odbił się kurs akcji. Na wykresie utrzymuje się jednak schemat coraz wyższych szczytów i dołków. Obecny ruch można traktować jako korektę dopóki nie zostanie przebity poziom 65 zł. Z kolei o sile popytu będzie świadczyło wyjście powyżej 75 zł.

 

Alior Bank - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Millennium

Po dotarciu do poziomu 6 zł, bardzo ważnego historycznie poziomu cenowego, na wykresie banku Millennium uwidoczniła się podaż, sprowadzając kurs akcji poniżej szczytu z przełomu 2015 i 2016 roku. Wyznaczenie istotnych i blisko położonych wsparć może sprawiać pewne problemy. Pierwsza reakcja popytu może być widoczna przy cenie 5,50 zł, poniżej w okolicach 5,30 zł, a silne wsparcie można wyznaczyć dopiero przy cenie 5 zł, a poniżej 4,50 zł.

 

Millennium - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Bank Handlowy

Po dotarciu do 90 zł kurs akcji Banku Handlowego został szybko sprowadzony do 78 zł. Jednak taki ruch wpisuje się w scenariusz potencjalnej formacji odwróconej głowy z ramionami (na wykresie oznaczenia strzałkami) z linią szyi na poziomie 90 zł. Prawdopodobieństwo takiego scenariusza zwiększa pokaźny cień dolny na świecy, który zatrzymał się niemal w punkt na potencjalnym poziomie prawego ramienia – 78 zł. Jest to zarazem kluczowe wsparcie, które nie powinno zostać przełamane w pozytywnym scenariuszu.

 

Bank Handlowy - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

23.11.2017, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników LW Bogdanka S.A. za trzeci kwartał 2017 r.

23.11.2017, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników LW Bogdanka S.A. za trzeci kwartał 2017 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim z Prezesem Zarządu LW Bogdanka SA, Krzysztofem Szlagą. Czat odbędzie się 27 listopada (poniedziałek) o godzinie 12:00. Zapraszamy do zadawania pytań już dziś w opcji off-line.

Zobacz więcej

Podażowe scenariusze na wykresach banków?