Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

CCC i LPP w ciekawych miejscach po danych sprzedażowych za marzec

W dniu 1 kwietnia 2016 roku CCC i LPP opublikowały dane sprzedażowe za marzec. Odnotowane dynamiki wzrostu przychodów okazały się mniejsze niż w dwóch pierwszych miesiącach 2016 roku.

 

W marcu CCC osiągnęła przychody na poziomie 208 mln zł, czyli o 2% więcej w relacji do marca 2015 roku. Od początku roku przychody zwiększyły się o 22,6% rok do roku, do 529 mln zł. W styczniu dynamika wzrostu przychodów wyniosła 36,7% rdr, a w lutym 46,7% rdr. Przypomnijmy, że od dnia 15 stycznia 2016 roku spółka konsoliduje wyniki przejętej spółki eobuwie.pl. W miesięcznych raportach CCC podaje również sprzedaż detaliczną w sklepach stacjonarnych, która wyniosła w marcu około 177 mln zł (+8,5% rdr), a od początku roku 454 mln zł (+10,4% rdr).

 

Grupa CCC uczestniczy w programie

 

10 na 10 - komunikuj się skutecznie

 

Na wykresie CCC w ostatnich miesiącach bardzo dobrze sprawdzały się okrągłe poziomy cenowe, które były testowane niemal w punkt. W miniony piątek (01.04) kurs akcji odbił się od oporu przy cenie 160 zł, spadając do wsparcia przy cenie 150 zł. Test tego wsparcia wpisuje się we wzrostowy scenariusz coraz wyższych dołków i szczytów. Z tego względu cena 150 zł jest potencjalnym miejscem na powrót co najmniej w okolice 160 zł. Na wykresie można dostrzec jednak mankament, którym jest brak ponownego przetestowania poziomu 140 zł, po silnym wybiciu na przełomie lutego i marca. Poprzednie istotne poziomy cenowe po przebiciu były testowane z dość dużą precyzją, oprócz wspomnianego poziomu 140 zł.

 

CCC - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Przychody LPP wyniosły w marcu około 415 mln zł, co przekłada się na wzrost o 10% w relacji rok do roku. Szacunkowa wartość marży brutto na sprzedaży wyniosła 52% i była o około 5 punktów procentowych niższa niż w marcu 2015 roku. Od początku roku sprzedaż wyniosła 1 174 mln zł, co daje przyrost o około 17% rdr, przy jednoczesnym wzroście powierzchni handlowej o około 14%. Na koniec marca bieżącego roku powierzchnia handlowa wyniosła około 854 tys. m kw.

 

Kurs akcji LPP spadł w okolice krótkoterminowego wsparcia w okolicach 5 400 zł, co może być potencjalnym poziomem do kolejnego testowania oporu w okolicach 5 900 zł – 6 000 zł. W szerszej perspektywie widać, że okrągłe poziomy tysięcy złotych są przez rynek respektowane. W ostatnich miesiącach popyt ma problemy z dojściem do 6 000 zł, zatrzymując się o około 100 zł poniżej tej ceny. Patrząc historycznie na notowania można uznać, że jest to margines błędu dla tego waloru i poziom oporu 6 000 zł został dwukrotnie skutecznie przetestowany. Kluczowym dla dalszego kierunku ruchu będzie wybicie z kanału bocznego 5 000 zł – 6 000 zł. 

 

LPP - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Źródło: CCC S.A., LPP S.A.

 

Zobacz również:

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

Zadaniem nowego podmiotu – Domu Analiz SII – będzie dostarczanie pokrycia analitycznego emitentów, którzy do tej pory nie cieszyli się dużym zainteresowaniem instytucji finansowych.

Zobacz więcej

CCC i LPP w ciekawych miejscach po danych sprzedażowych za marzec
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie