Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Chadaj (Kredyt Inkaso): Nigdy nie miałem zamiaru i nie składałem rezygnacji

„Nigdy nie składałem i nie miałem zamiaru składania rezygnacji z funkcji Przewodniczącego i Członka Rady Nadzorczej Kredyt Inkaso. 19 lutego miało miejsce spotkanie z Panem Borusowskim (Prezes Zarządu Best S.A. – red.), który zaprosił mnie do siedziby kancelarii, z którą współpracuje. (…) Pełnomocnik Pana Borusowskiego przedstawił mi pozew skierowany przez spółkę Best, jako akcjonariusza, przeciwko mnie z tytułu rzekomych nieprawidłowości, przede wszystkim niewłaściwie rozliczenie umowy subpartycypacji. (…) Mecenas podsunął mi dokument rezygnacji z pełnienia funkcji Członka Rady Nadzorczej w zamian za niezłożenie tego pozwu i zwolnienie z odpowiedzialności. Rezygnację podpisałem, ale nigdy nie zamierzałem jej składać i jej nie złożyłem” – tłumaczył Przewodniczący Rady Nadzorczej Kredyt Inkaso S.A., Ireneusz Chadaj.

 

Spór pomiędzy Kredyt Inkaso i Best rozpoczął się na początku 2016 roku, kiedy zarządy spółek nie porozumiały się w kwestii połączenia, a dokładnie w kwestii ustalenia parytetu wymiany akcji. Przedstawiciele Best próbują udowodnić, że Przewodniczący Rady Nadzorczej Kredyt Inkaso, Ireneusz Chadaj, skutecznie złożył rezygnację z pełnionej funkcji. W kolejnym materiale zapytaliśmy samego zainteresowanego o jego punkt widzenia.

 

W programie Gość Rafała Irzyńskiego poruszono tematy takie jak:

  • Kulisy rezygnacji
  • Stan prawny i decyzje sądowe w sprawie składu rady nadzorczej i zarządu
  • Skuteczność działania rady nadzorczej Kredyt Inkaso

Inwestorzy.tv


Opublikowane dotychczas wywiady dotyczące sporu pomiędzy Kredyt Inkaso i Best zostały przeprowadzone z:

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

20.02.2018, Felietony

Polski rynek obligacji korporacyjnych potrzebuje dużych i znanych brandów

20.02.2018, Felietony

Polski rynek obligacji korporacyjnych potrzebuje dużych i znanych brandów

Inwestycje w obligacje nie powinny stanowić alternatywy dla akcji. Ci inwestorzy, którzy już są obecni na GPW, są wystarczająco doświadczeni, żeby poradzić sobie z prawidłowym wyborem spółek dywidendowych. A ci, którzy spekulują na akcjach lub na kontraktach terminowych już w ogóle nie są grupą docelową dla rynku obligacyjnego. Obligacje powinny być przede wszystkim pokazywane jako realna alternatywa do trzymania pieniędzy w banku na lokacie terminowej lub wręcz na rachunku ROR.

Zobacz więcej

Chadaj (Kredyt Inkaso): Nigdy nie miałem zamiaru i nie składałem rezygnacji