Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Chadaj (Kredyt Inkaso): Nigdy nie miałem zamiaru i nie składałem rezygnacji

„Nigdy nie składałem i nie miałem zamiaru składania rezygnacji z funkcji Przewodniczącego i Członka Rady Nadzorczej Kredyt Inkaso. 19 lutego miało miejsce spotkanie z Panem Borusowskim (Prezes Zarządu Best S.A. – red.), który zaprosił mnie do siedziby kancelarii, z którą współpracuje. (…) Pełnomocnik Pana Borusowskiego przedstawił mi pozew skierowany przez spółkę Best, jako akcjonariusza, przeciwko mnie z tytułu rzekomych nieprawidłowości, przede wszystkim niewłaściwie rozliczenie umowy subpartycypacji. (…) Mecenas podsunął mi dokument rezygnacji z pełnienia funkcji Członka Rady Nadzorczej w zamian za niezłożenie tego pozwu i zwolnienie z odpowiedzialności. Rezygnację podpisałem, ale nigdy nie zamierzałem jej składać i jej nie złożyłem” – tłumaczył Przewodniczący Rady Nadzorczej Kredyt Inkaso S.A., Ireneusz Chadaj.

 

Spór pomiędzy Kredyt Inkaso i Best rozpoczął się na początku 2016 roku, kiedy zarządy spółek nie porozumiały się w kwestii połączenia, a dokładnie w kwestii ustalenia parytetu wymiany akcji. Przedstawiciele Best próbują udowodnić, że Przewodniczący Rady Nadzorczej Kredyt Inkaso, Ireneusz Chadaj, skutecznie złożył rezygnację z pełnionej funkcji. W kolejnym materiale zapytaliśmy samego zainteresowanego o jego punkt widzenia.

 

W programie Gość Rafała Irzyńskiego poruszono tematy takie jak:

  • Kulisy rezygnacji
  • Stan prawny i decyzje sądowe w sprawie składu rady nadzorczej i zarządu
  • Skuteczność działania rady nadzorczej Kredyt Inkaso

Inwestorzy.tv


Opublikowane dotychczas wywiady dotyczące sporu pomiędzy Kredyt Inkaso i Best zostały przeprowadzone z:

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

Ruszyły zapisy na akcje właściciela popularnego serwisu internetowego CDA.pl. Inwestorzy indywidualni będą mogli zapisywać się na akcje do 5 grudnia 2017 roku.

Zobacz więcej

Chadaj (Kredyt Inkaso): Nigdy nie miałem zamiaru i nie składałem rezygnacji