Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

FTF Galleon ogłosił wezwanie na akcje Rovese. Kurs notowań wystrzelił

© interiorphoto - Fotolia.com

Dominujący akcjonariusz Rovese ogłosił wezwanie na wszystkie pozostałe walory giełdowego producenta płytek ceramicznych. Oferowana cena w wezwaniu to 2,61 zł.

 

Spółka FTF Galleon, która ogłosiła wezwanie, posiada obecnie bezpośrednio 753.997.541 akcji, uprawniających do wykonywania 92,92 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Rovese. Wezwanie ogłoszone zostało na wszystkie pozostałe 57.442.618 akcji emitenta, stanowiące udział na poziomie 7,08 proc. 

 

Zwrócić należy przy tym uwagę, że zdecydowana większość pozostałych akcji Rovese jest w posiadaniu Michała Sołowowa, który jest podmiotem dominującym wobec FTF Galleon. Bezpośredni i pośredni (poprzez spółki FTF Galleon i FTF Columbus) udział Michała Sołowowa w spółce Rovese wynosi 99,35 proc. Na rachunkach innych akcjonariuszy znajduje się natomiast zaledwie 5.223.025 akcji, stanowiących ok. 0,65 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu.

 

Zapisy będą przyjmowane od 20 kwietnia i potrwają do 30 maja 2016 roku. Wzywający zamierza następnie złożyć wniosek o zwołanie walnego zgromadzenia Rovese w celu podjęcia uchwały o zniesieniu dematerializacji akcji i wycofaniu ich z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Cena oferowana w wezwaniu ustalona została na poziomie 2,61 zł za jedną akcję - dużo wyższym od średniej arytmetycznej kursu notowań z ostatnich 3 i 6 miesięcy (odpowiednio 1,58 zł i 1,45 zł), jak również od rynkowej wyceny z dnia ogłoszenia wezwania, tj. 1,42 zł. Nic dziwnego, że dzisiaj, na pierwszej sesji giełdowej po publikacji informacji o wezwaniu, kurs akcji Rovese wystrzelił w górę. Obecnie notowania są zawieszone. Ostatnia transakcja została zawarta po kursie 2,59 zł, tj. o 82,39 proc. wyższym niż wczorajsza cena zamknięcia. 

 

Rovese - wykres kursu akcji
Źródło: Stooq.pl.

 

W 2015 roku przychody Grupy Kapitałowej Rovese były na podobnym poziomie jak w roku poprzednim i wyniosły około 1,76 mld zł. W tym samym okresie emitent wypracował na poziomie skonsolidowanym 214,6 mln zł wyniku EBITDA (+0,9% rdr) oraz stratę netto w wysokości 226,5 mln zł w porównaniu do straty netto równej 199,7 mln zł w 2014 roku.

 

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

21.03.2018, Newsroom

Neuca zyskała na wartości. Inwestorów przekonał nowy raport

21.03.2018, Newsroom

Neuca zyskała na wartości. Inwestorów przekonał nowy raport

Przebicie ważnego poziomu oporu było również możliwe dzięki informacjom na temat dywidendy, inwestycji oraz planów rozwojowych firmy na 2018 rok.

Zobacz więcej

FTF Galleon ogłosił wezwanie na akcje Rovese. Kurs notowań wystrzelił
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie