Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Bloober Team ogłasza nową grę z premierą w drugiej połowie 2016 roku

© kolessl - Fotolia.pl

Producent gier z rynku NewConnect zapowiedział nową produkcję na II połowę 2016 roku. Jest nią gra pod tytułem „>observer_”, z gatunku cyberpunk horror. Zgodnie z komunikatem Bloober Team prowadzi zaawansowane prace nad tą produkcją.

 

Bloober Team jest znany głównie z tytułu „Layers of Fear”, produkcji, która miała swoją światową premierę 16 lutego 2016 roku. Produkcja ta została udostępniona już w IV kw. minionego roku w wersji „Early Access” i zgodnie z treścią raportu wynikowego za ostatni kwartał 2015 roku spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem i została uznana za jeden z najlepszych horrorów ostatnich lat. Spółka poinformowała także, że w wynikach I kw. 2016 roku zostaną uwzględnione przychody ze sprzedaży gry w IV kw. 2015 roku w wersji „Preview” na konsolę Xbox One firmy Microsoft. Spółka podkreśliła w raporcie, że pod kątem promocji i dystrybucji gry najważniejszym wydarzeniem było zawarcie umowy z renomowaną spółką Aspyr Media, amerykańskim wydawcą. Na mocy zawartej umowy Aspyr media uzyskał wyłączną licencję na wydanie „Layers of Fear” na całym świecie, a Bloober Team otrzyma wynagrodzenie w postaci płatności z góry, jak i tantiem od sprzedaży gry.

 

„Czwarty kwartał 2015 roku pokazuje, że rok 2016 będzie najważniejszym w historii Spółki. Planowane premiery, szacunki sprzedażowe naszych partnerów biznesowych i percepcja spółki wśród graczy i mediów branżowych sprawiają, że spółka w 2016 roku zakłada, że ten rok będzie dużo bardziej udany pod kątem przychodów i zysków niż rekordowy 2015” – napisano w raporcie finansowym za IV kw. 2015 roku.

 

Przypomnijmy, że w 2015 roku Bloober Team wypracował 11,1 mln zł przychodów (wobec 6,1 mln zł w 2014 roku), 6,9 mln zł zysku operacyjnego (wobec 1,9 mln zł) i 3,7 mln zł zysku netto (wobec 1,5 mln zł). Spółka prowadzi prace związane z planowanym przeniesieniem notowań na główny rynek. Obecna kapitalizacja spółki to ponad 86 mln zł.

 

Kurs akcji spółki znajduje się w wyraźnym trendzie wzrostowym. Obecnie cena wyznacza kolejne historyczne maksima, testując górne ograniczenie kanału wzrostowego. Po wybiciu ponad poziom 40 zł i jego przetestowaniu wystąpiła klasyczna wymienność oporu we wsparcie. Na chwilę obecną na próżno szukać technicznych sygnałów słabości popytu. Pierwszym negatywnym symptomem będzie powrót poniżej poziomu 40 zł.

 

Bloober Team - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Źródło: Bloober Team S.A.

 

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

19.02.2018, Newsroom

Grupa Master Pharm podwoiła zysk netto w IV kw. 2017 roku

19.02.2018, Newsroom

Grupa Master Pharm podwoiła zysk netto w IV kw. 2017 roku

Zgodnie z opublikowanymi szacunkami wyników grupa osiągnęła w 2017 roku 8,9 mln zł zysku netto. Po przeliczeniu, zysk netto w samym IV kw. wyniósł 5,1 mln zł wobec 2,7 mln zł przed rokiem.

Zobacz więcej

Bloober Team ogłasza nową grę z premierą w drugiej połowie 2016 roku