Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Głosuj na najlepszą propozycję inwestycyjną Portfela SII na kwiecień!

© Tino Neitz - Fotolia.com

Jak co miesiąc przedstawiamy kolejny zestaw propozycji inwestycyjnych, z których jedna trafi do Portfela SII. Zapraszamy do głosowania w sondzie. Przypominamy, że horyzont inwestycyjny wynosi 4 miesiące. Sonda trwa do wtorku 5 kwietnia 2016 r.

Próchnik

Spółka odbija się od dna i kurs akcji w ostatnich tygodniach również. Miesięczne raporty sprzedażowe pokazują wzrost przychodów oraz przede wszystkim wzrost marży. Gorzej radzi sobie druga marka własna – Rage Age, ale jej udział w obrotach jest mniejszy. Spółka zdecydowała się na rozwój kolekcji damskiej co zwiększa jej dywersyfikację. Rok 2015 Próchnik zakończył na plusie – zysk operacyjny wyniósł 3,3 mln zł, a zysk netto 0,9 mln zł. Zadłużenie jest już pod kontrolą na tle obecnych zysków, a dług netto na koniec roku wynosił ok. 10 mln zł. Na wykresie kursu akcji w połowie lutego tego roku doszło do przebicia w górę linii trendu spadkowego, a obecnie mamy do czynienia z konsolidacją między 1,1 - 1,2 zł.

 

Zakup akcji w przedziale 1,10 - 1,18 zł. Stop loss 1,04 zł, Take profit 1,40 zł

 

Próchnik - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

Kino Polska

Nadawca między innymi kanałów FilmBox pokazał wzrost generowanych zysków. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 20,7 mln zł, a zysk netto 17,8 mln zł. Oznacza to poprawę odpowiednio o 24% i 26%. Dobre wyniki sprawiły, że zarząd zdecydował o rekomendowaniu dywidendy w wysokości 1 zł na akcję. Daje to przy obecnej wycenie ok. 8% stopy dywidendy. Ten ewentualny ponadprzeciętny poziom dywidendy może zachęcić inwestorów długoterminowych, tym bardziej, że to nie pierwszy raz wypłacania wysokiej dywidendy przez spółkę. Technicznie od końca 2014 roku mamy trend wzrostowy, a ostatnie przełamanie korekcyjnego spadku otwiera drogę do testowania poziomu 15 zł.

 

Zakup akcji w przedziale 12,80 - 13,50 zł. Stop loss 11,80 zł, Take profit 14,85 zł

 

Kino Polska - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

Rafako

Akcje Rafako dobrze radzą sobie w ostatnich miesiącach wykazując powolny, ale systematyczny wzrost. Ekspozycja na segment energetyczny i jego duże potrzeby inwestycyjne ściąga zainteresowanie wielu inwestorów instytucjonalnych. O zaangażowaniu w akcje Rafako mówił w ostatnim wywiadzie prezes funduszy Quercus Sebastian Buczek.

inwestorzy.tv

 

Spółka znacząco zwiększyła poziom przychodów w 2015 roku z 1,18 mld zł do 1,55 mld zł. Poprawiła też zyski wykazując poprawę na każdym poziomie wyniku. W liście do akcjonariuszy prezes spółki napisał: „Nasze plany na bieżący rok zakładają, iż wyniki te będą ulegały dalszej poprawie. Z samego kontraktu na budowę bloku energetycznego w Elektrowni Jaworzno III planujemy pozyskać w tym roku w granicach 1,1 mld zł przychodów na poziomie skonsolidowanym”. Z punktu technicznego, akcje przebiły ważny opór na poziomie 8 zł, co otwiera drogę do dalszych wzrostów

 

Zakup akcji w przedziale 7,80 - 8,25 zł. Stop loss 7,00 zł, Take profit 9,10 zł

 

Rafako - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

Trakcja 

Na początku roku kupiliśmy akcje Trakcji po kursie 12,37 zł i sprzedaliśmy po 13,8 zł realizując 11% zysku. Po korekcie spadkowej, wywołanej między innymi informacją o dokonaniu odpisów w wynikach za 2015 rok, proponujemy powrót do tej inwestycji. Trakcja nadal skupia uwagę inwestorów ze względu na bardzo duże planowane inwestycje w infrastrukturę kolejową. W dodatku akcje możemy odkupić po zbliżonej cenie jak w pierwszej inwestycji z początku roku. Na wykresie kursu widać testowanie linii trendu wzrostowego oraz istotne wsparcie na poziomie 11,8 zł.

 

Zakup akcji w przedziale 12,00 - 12,50 zł. Stop loss 11,00 zł, Take profit 13,50 zł

 

Trakcja - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

Grupa Azoty

Rok 2015 był wynikowo dobry dla Grupy Azoty. Spółce sprzyjała i nadal sprzyja sytuacja pod względem kształtowania się cen produktów i cen surowców. Istotne korzyści przyniosły między innymi spadki cen gazu, który stanowi duży udział w strukturze kosztów. Firma ma bogate plany inwestycyjne. O wynikach finansowych i perspektywach dla kolejnych kwartałów mówił wiceprezes Andrzej Skolmowski.

inwestorzy.tv

 

Naszą uwagę przyniósł wykres kursu akcji. Rosnący trend jest widoczny, a od początku grudnia wystąpiła korekta spadkowa. Dotarła ona obecnie do wsparcia, które jest wyznaczone przez linię trendu wzrostowego. Technicznie poziom 90 zł jest obecnie wsparciem. Potencjalnym impulsem wzrostowym może być odbicie od linii trendu oraz wyjście górą z formacji flagi.

 

Zakup akcji w przedziale 89 - 93 zł. Stop loss 80 zł, Take profit 103 zł

 

Grupa Azoty - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

22.11.2017, Newsroom

CD Projekt poniżej oczekiwań w III kw. – tego nie grali od dwóch lat

22.11.2017, Newsroom

CD Projekt poniżej oczekiwań w III kw. – tego nie grali od dwóch lat

CD Projekt nie rozpieszcza inwestorów w ostatnich dniach. Najpierw mocna przecena po doniesieniach o problemach z Cyberpunkiem 2077, a teraz wyniki finansowe słabsze od oczekiwań.

Zobacz więcej

Głosuj na najlepszą propozycję inwestycyjną Portfela SII na kwiecień!