Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Kupiliśmy akcje PMPG. Recenzujemy wyniki pozostałych naszych spółek

© byebyeblue - Fotolia.com

W dniu wczorajszym zrealizowało się nasze zlecenie zakupu 700 akcji PMPG po kursie 2,24 zł. Wystawiliśmy je w poniedziałek, czyli w pierwszy dzień notowań po publikacji raportu rocznego spółki.

 

Zakup ten zaliczamy do segmentu własnych inwestycji. Dlaczego zdecydowaliśmy się postawić akurat na PMPG?

 

  • Spodobały się nam wyniki finansowe za 2015 rok i za sam IV kwartał ubiegłego roku, gdyż spółka zarobiła netto 5,5 mln zł. Przekłada się to na 56 groszy zysku na jedną akcję. W 2015 roku wyniki były pozbawione znaczących zdarzeń jednorazowych w odróżnieniu do 2014 roku. Jedynym „większym” wyjątkiem była dodatnia wycena nieruchomości inwestycyjnej o 881 tys. zł. Tym samym ciężko bez oczyszczenia porównywać te okresy.
  • Względem poprzednich lat widać ustabilizowanie w całej grupie i systematyczną powtarzalność w ostatnich kwartałach.
  • Spółka zainicjowała kilka nowych projektów, które dają szanse na dalszy rozwój i wzrost wartości. Wśród nich trzeba wymienić projekt powrotu "Machiny" jako światowej platformy muzyczno-rozrywkowej i lifestyle'owej, wydawanej z dwóch kontynentów - Europy (Warszawa) i z USA (Los Angeles). Przewidywany termin uruchomienia platformy Machina International to I półrocze 2016 roku. Spółka postawiła też na mocny rozwój portalu wprost.pl oraz tworzenie materiałów video.
  • W bilansie widać brak zadłużenia, a ciekawostką jest fakt, że PMPG wykazuje 12,4 mln zł posiadanych obligacji korporacyjnych trzech firm oprocentowanych na 8,5%. Z tytułu odsetek zarówno w 2014 i 2015 roku wykazała ok. 1 mln zł przychodu finansowego. Obecna wartość rynkowa całej spółki to ok. 22 mln zł.
  • Prezes spółki w ostatnich wypowiedziach w mediach optymistycznie wypowiadał się o perspektywach na najbliższy czas.

 

Technicznie kurs akcji wybił w górę dwuletnią linię trendu spadkowego, która przebiegała na poziomie 2,07 zł. Wygenerowało to pozytywny sygnał dla wyznawców analizy technicznej. Wsparciem są obecnie poziomy w okolicy 1,90 zł i ta wartość będzie dla nas wyznaczała stop loss w cenach zamknięcia. Nie ustawiamy z kolei poziomu take profit.

 

PMPG - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

11 bit studios

Na dzisiejszej konferencji wynikowej przedstawiciele spółki przekazali inwestorom informację o przełożeniu daty premiery najważniejszej produkowanej gry „Industrial” na II kwartał 2017 roku. Inwestorzy negatywnie zareagowali wyprzedając akcje, które spadały nawet o 10%. Rynek nie zareagował również optymistycznie na wykazany poziom zysków i mimo sporych zasobów gotówki na koncie spółki, inwestorzy nie „pociągnęli” kursu akcji w górę. Nasz poziom stop loss ustawiony jest w przypadku tej spółki na 62 zł. Przypomnijmy, że jest to inwestycja z segmentu głosowanego.


 

Partner strategiczny

 

Biuro Maklerskie Alior Bank

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


PKP Cargo

Rynek fatalnie przyjął informacje dotyczące wyników kolejowej spółki za 2015 rok. Oliwy do ognia mogły dolać wypowiedzi nowego zarządu, który przyznał, że w spółkę bije słaba kondycja na rynku przewozów węgla. Zarząd wskazał też, że trwa nadal ostra konkurencja cenowa.

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Kupiliśmy akcje PMPG. Recenzujemy wyniki pozostałych naszych spółek
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie