Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Albert „Longterm” Rokicki: Podobno Elliot zmarł w biedzie

W kolejnym odcinku „Pytań do Longterma” padły pytania o obecną sytuację na indeksie WIG20 i prognozę spadków wynikającą z teorii fal Elliota, polskiej wersji QE i LTRO, inside tradingu w Polsce, a także strategii długoterminowego, dywidendowego inwestowania.

 

Jeśli macie własne pytania do Alberta Rokickiego zachęcamy do zadania ich w komentarzu do tego akapitu. Odpowiedzi znajdą się w następnym odcinku „Pytań do Longterma”.

Inwestorzy.tv


Interesujesz się sprawami gospodarczymi? Chcesz dowiedzieć się, czy czeka nas kolejny kryzys?  Weź udział w 20 edycji konferencji WallStreet!

Albert Rokicki będzie gościem tegorocznej edycji konferencji!


Skrót pytań i odpowiedzi

 

0:25 – Często można spotkać się z opinią, że opór na indeksie WIG20 w okolicy 1950 punktów może, zgodnie z teorią fall Elliota, sprowadzić indeks nawet w okolice 1400 punktów. Czy uważa Pan, że jest to możliwe?

Albert „Longterm” Rokicki: Podobno Elliot zmarł w biedzie, nie był nawet w stanie utrzymać swojej sekretarki. Sam nie patrzę na indeksy, jeśli już mi się to zdarza to skupiam się na indeksie WIG czy indeksie tak zwanych misiów. W moim przekonaniu analiza techniczna działa tylko dlatego, ze dużo osób się nią kieruje. Jeśli nagle wszyscy zaczęliby używać faz księżyca, to działałyby one na giełdzie.

 

2:41 – Proszę o odniesienie się do pomysłów wprowadzenia polskiej wersji QE – luzowania ilościowego.

A„L”R: Uważam, że Polsce nie są potrzebne żadne dodatkowe wsparcia. Nie ma dużych zagrożeń deflacyjnych, nie ma kryzysu, a wręcz przeciwni, gospodarka rozwija się w tempie bliskim 4%.

 

4:02 – Jaka jest skala inside tradingu w Polsce?

A„L”R: Z tego, co się orientuję, w Polsce nie było jeszcze przypadku udowodnienia komuś tej praktyki. Prawdopodobnie jest ona obecna na GPW i jest to problem do pewnego stopnia.

 

5:13 – Kiedyś polecałeś do portfela dywidendowego spółki takie jak PZU, GPW, KGHM, czy PKO BP. Jaki sens ma dobór akcji, których kurs ulega niemal identycznym wahaniom?

A„L”R: Portfel dywidendowy jest portfelem wybitnie długoterminowym, mój biznesplan zakłada 30 lat. Moja strategia zakłada inwestowanie w spółki największe, których prawdopodobieństwo upadku jest najmniejsze, niejednokrotnie są to liderzy swoich branż, regularnie wypłacają dywidendę. Oczywiście mają one swoje problemy, jak każda spółka, i dotyczy to zarówno spółek z udziałem Skarbu Państwa, jak i spółek prywatnych. W długim terminie jestem pewny słuszności mojej strategii.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

20.03.2018, Newsroom

3 branże o najniższym poziomie wskaźnika P/E

20.03.2018, Newsroom

3 branże o najniższym poziomie wskaźnika P/E

Niska wartość wskaźnika P/E może świadczyć o wysokim poziomie zysków spółek należących do danego sektora przy stosunkowo niskiej wycenie rynkowej ich akcji.

Zobacz więcej

Albert „Longterm” Rokicki: Podobno Elliot zmarł w biedzie
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie