Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Strategie rynkowe TFI na 2016 rok - zapowiedź dziewiątej z cyklu debaty PAP Biznes

© kwanchaift

Polityka banków centralnych, spowolnienie w Chinach, dynamiczne zmiany na rynkach surowców, prognozy dla rynków akcji i długu na kolejne miesiące 2016 roku - to główne zagadnienia organizowanej przez PAP Biznes debaty z udziałem przedstawicieli czołowych Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych.

 

To dziewiąta debata z cyklu "Strategie rynkowe - perspektywy, wyzwania, zagrożenia". Wezmą w niej udział przedstawiciele Union Investment TFI, PKO TFI, BPH TFI, KBC TFI, TFI PZU i Skarbiec TFI. Partnerem merytorycznym cyklu są Analizy Online.


Jednym z głównych tematów debaty będzie ocena działań podejmowanych przez Europejski Bank Centralny, który od pewnego czasu prowadzi skup aktywów z rynku, a teraz obniżył stopy procentowe i zwiększył skalę skupu. Uczestnicy debaty będą analizować makroekonomiczne efekty tych działań i ich potencjalny wpływ na rynki finansowe.


W centrum uwagi od dawna utrzymuje się polityka pieniężna Fed. Fed zgodnie z oczekiwaniami podniósł w grudniu zeszłego roku stopy procentowe, ale od tej pory zmniejszają się oczekiwania rynkowe dotyczące kolejnych podwyżek. Pojawiają się nawet sugestie, że amerykański bank centralny będzie wkrótce zmuszony powrócić do obniżek stóp. Zarządzający funduszami wymienią się poglądami i opiniami na ten temat. Uczestnicy debaty omówią również bieżącą sytuację makroekonomiczną zarówno na świecie, jak i w Polsce. Jedną z głównych obaw pozostaje spowolnienie gospodarcze w Chinach. Czy jest się czego bać, czy pojawiające się problemy Chin będą miały przełożenie na kondycję innych rynków wschodzących i na globalną gospodarkę? Celem debaty jest też omówienie koniunktury giełdowej w Warszawie. Ostatnie tygodnie przyniosły niewielkie odreagowanie, ale czy to już koniec spadków i czy wszystkie złe informacje zostały uwzględnione w cenach akcji?


Po wielu miesiącach ostrych spadków w ostatnim czasie odrabiać straty zaczęły ceny ropy naftowej. Czy można już mówić o stabilizacji i szansie na powrót wzrostów w tym segmencie?


Wszystkie powyższe tematy mają pomóc w odpowiedzi, jaką strategię inwestycyjną na najbliższe miesiące i na cały 2016 rok przyjmą zarządzający funduszami inwestycyjnymi. Podobnie jak podczas poprzednich debat, kluczowym zagadnieniem będą prognozy dotyczące rynków akcji, obligacji, walut oraz surowców na światowych rynkach. Uczestnicy debaty przedstawią swoje przewidywania, jak mogą w najbliższych miesiącach i kwartałach zachowywać się poszczególne klasy aktywów.


Debaty z udziałem przedstawicieli TFI organizowane są cyklicznie, raz na kwartał.


Debata PAP Biznes odbędzie się w piątek, 18 marca, w godzinach 10.00-12.00 i będzie miała charakter zamknięty. Jej przebieg będzie można śledzić on-line na stronach www.biznes.pap.pl, www.pap.pl oraz www.analizy.pl (PAP)

 

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży wzrosły rok do roku o 24,6%, a wynik operacyjny o 45,9%.

Zobacz więcej

Strategie rynkowe TFI na 2016 rok - zapowiedź dziewiątej z cyklu debaty PAP Biznes