Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Albert „Longterm” Rokicki: Cały sektor energetyczny cierpi przez pomysły polityków

W kolejnym odcinku „Pytań do Longterma”, Albert Rokicki odpowiadał na pytania dotyczące dywidendy i wpływu jej wypłacania na kurs akcji danej spółki, a także sytuacji spółki Tauron, której aktualna wycena wydaje się być rażąco niska.

 

W odniesieniu do kondycji całego sektora energetycznego w Polsce i sytuacji tych spółek na warszawskim parkiecie kluczowe są oczywiście pomysły polityków dotyczące "ratowania" polskiego górnictwa. Takie rozwiązania nigdy nie będą dla spółek energetycznych rozwiązaniem dobrym, ponieważ kupowanie upadających kopalń nie ma jakiegokolwiek uargumentowania ekonomicznego. A to negatywnie wpływa także na zachowania inwestorów.

 

Kolejnym interesującym pytaniem, które padło w programie była sprawa odcięcia wartości dywidendy od aktualnego kursu danego przedsiębiorstwa. Z taką sytuacją mamy zawsze do czynienia w momencie wypłacania dywidendy. Ale jeśli nie jesteśmy aktualnie  w środku bessy, a kondycja spółki jest przynajmniej dobra, jej kurs zawsze wraca do poziomu sprzed dywidendy, często jeszcze go przebijając. W całym procesie chodzi przede wszystkim o to, aby dywidendę otrzymywali przede wszystkim inwestorzy długoterminowi i nawet po "ścięciu" kursu, dalej trzymali akcje spółki, z opcją wypłaty dywidendy w kolejnych latach. 

 

Jeśli macie własne pytania do Alberta Rokickiego zachęcamy do zadania ich w komentarzu do tego akapitu. Odpowiedzi znajdą się w następnym odcinku „Pytań do Longterma”.

 

Inwestorzy.tv

 


Interesujesz się sprawami gospodarczymi? Chcesz dowiedzieć się, czy czeka nas kolejny kryzys?  Weź udział w 20 edycji konferencji WallStreet!

Albert Rokicki będzie gościem tegorocznej edycji konferencji!


 

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

23.03.2018, Newsroom

Getback z listem intencyjnym przed decyzją w sprawie emisji akcji

23.03.2018, Newsroom

Getback z listem intencyjnym przed decyzją w sprawie emisji akcji

Zarząd Getback zwrócił się do akcjonariuszy z wnioskiem o podwyższenie kapitału spółki w dwóch transzach.

Zobacz więcej

Albert „Longterm” Rokicki: Cały sektor energetyczny cierpi przez pomysły polityków
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie