Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Robert Ogór (Ambra S.A.): Wzrost sprzedaży przede wszystkim dzięki winom stołowym

Robert Ogór, prezes spółki Ambra S.A. w podsumowaniu wyników przygotowanym dla kanału inwestorzy.tv przedstawił dane dotyczące aktualnej sytuacji całej Grupy. Najważniejsze wnioski dotyczące tej niezwykle ciekawej i interesującej spółki przedstawiają się następująco:

 

  • spółka zanotowała w ciągu ostatniego roku wzrost przychodów oraz dynamiki sprzedaży
  • na taki stan rzeczy wpływ miała przede wszystkim sprzedaż wina stołowego
  • spada natomiast sprzedaż cydru, który w poprzednim analizowanym okresie był jednym z głównych motorów napędowych przychodów spółki.

 

Prezes Ogór wyraził także zadowolenie z przepoływów gotówkowych, dzięki czemu znacznie zmniejszyło się bieżące zadłużenie spółki - aż o 24 mln złotych. Obecnie poziom zadłużenia jest na tyle niski, że spółka nie planuje w najbliższym czasie podejmowania działań ograniczających ten wskaźnik.

 

 

 

Grupa AMBRA jest czołowym producentem, importerem i dystrybutorem win w Europie Środkowo-Wschodniej. Działa na czterech rynkach: Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Ponad 80% przychodów realizuje w Polsce. Udział Czech i Słowacji to około 8%, natomiast około 10% - ma w sprzedaży Grupy AMBRA rynek rumuński.

Dysponując potencjałem kapitału, kompetencji oraz zasobów międzynarodowego koncernu winiarskiego, strategia Grupy AMBRA skoncentrowana jest na zdobywaniu i rozwijaniu pozycji lidera na głównych rynkach win i alkoholi Europy Środkowej i Wschodniej.

 

W 2005 roku spółka zadebiutowała na warszawskim parkiecie. Wprowadzenie akcji Spółki na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie pozwoliło na pozyskanie 57 mln zł przeznaczonych na dalszy rozwój Grupy

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

20.03.2018, Newsroom

3 branże o najniższym poziomie wskaźnika P/E

20.03.2018, Newsroom

3 branże o najniższym poziomie wskaźnika P/E

Niska wartość wskaźnika P/E może świadczyć o wysokim poziomie zysków spółek należących do danego sektora przy stosunkowo niskiej wycenie rynkowej ich akcji.

Zobacz więcej

Robert Ogór (Ambra S.A.): Wzrost sprzedaży przede wszystkim dzięki winom stołowym
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie