Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Albert „Longterm” Rokicki: Polska jest trzecim najtańszym rynkiem na świecie

W kolejnym odcinku „Pytań do Longterma”, Albert Rokicki odpowiadał na pytania dotyczące konferencji WallStreet, możliwości dalszej przeceny banków i energetyki, spółek z szansą na odbicie, problemów Deutsche Banku, dotychczasowych publikacji raportów wynikowych, a także dotyczące Brexitu i Amici.

 

Jeśli macie własne pytania do Alberta Rokickiego zachęcamy do zadania ich w komentarzu do tego akapitu. Odpowiedzi znajdą się w następnym odcinku „Pytań do Longterma”.

Inwestorzy.tv


Interesujesz się sprawami gospodarczymi? Chcesz dowiedzieć się, czy czeka nas kolejny kryzys?  Weź udział w 20 edycji konferencji WallStreet!

Albert Rokicki będzie gościem tegorocznej edycji konferencji!


Skrót pytań i odpowiedzi

 

0:27– Co najbardziej cenisz w konferencji WallStreet? Jest to bardziej inwestycja czy rozrywka? Czy będzie szansa zrobić sobie zdjęcie z jakimś VIP-em?

Albert „Longterm” Rokicki: Dla inwestora indywidualnego jest to swego rodzaju święto. Konferencję traktuję jako połączenie przyjemnego i pożytecznym. Zawsze czerpie dużo praktycznej wiedzy z wykładów cenionych ekspertów. Bardzo lubię też występy znanych osób, ludzi sukcesu z biznesu.

 

3:20 – Czy już czas, aby przeprosić się z bankami i energetyką?

A„L”R: Nie możemy się bawić w Nostradamusów. Ale prawdopodobieństwo kolejnych, nawet sporych spadków, jest bardzo małe, obydwa sektory są bardzo mocno przecenione.

 

5:37 – W 2015 roku WIG20 spadł o 30%. Jeśli w tym roku indeks odbije od dna, to które walory mają szansę najwięcej zyskać – banki, PZU, KGHM, PGE, a może LPP lub CCC?

A„L”R: Nie będę tutaj oryginalny. Wśród spółek, nie tylko z indeksu WIG20, zawsze szukam takich, które maja jak największą pozycję eksportową ze względu na bardzo korzystne kursy walut, najlepsze od dekady. Z wymienionych walorów wskazałbym na KGHM, LPP i CCC.

 

7:40 – Deutsche Bank – czy to nie jest czasem nagonka konkurencji na bardzo ciekawą ofertę banku i spekulacje mające na celu obniżenie zaufania do banku?

A„L”R: Na pewno jest to walka o kapitał i przyciągnięcie klientów. Jeśli chodzi o ewentualne bankructwo banku, to jak wskazuje sama nazwa jest to niemiecki bank, taki odpowiednik polskiego PKO BP, i szansa, że rząd Niemiec pozwoli na bankructwo jest naprawdę znikoma.

 

9:06 – Cyfrowy Polsat zapowiadał wypuszczenie obligacji, czy może to mocno wpłynąć na przecenę wartości akcji?

A„L”R: Gorszym scenariuszem byłaby emisja akcji. Z kolei emisja obligacji wpływa na zwiększenie zadłużenia i pogorszenia wskaźników wypłacalności, ale w zależności od celów może wyjść na korzyść spółce.

 

10:07 – Co w przypadku, w którym spółka chciałaby odkupić wszystkie swoje akcje, a inwestorzy nie chcieliby ich odsprzedać?

A„L”R: Próg wymagany do zdjęcia spółki z giełdy to 90%.

 

11:50 – Które z opublikowanych ostatnio wyników finansowych spółek wpadły Ci w oko?

A„L”R: Bardzo pozytywnie zaskoczyła sama Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Zwróciłbym także uwagę na CCC.

 

13”36 – Jakie są Pana przewidywania odnośnie ewentualnego wpływu wyjścia Wielkiej Brytanii z UE na kurs Amici? Czy spółka nie robi się zbyt gorąca?

A„L”R: Nie jestem przekonany, czy po wyjściu Wielkiej Brytanii kurs funta będzie kontynuował spadek. Bardzo często jest tak, że rynek dyskontuje wcześniej tego rodzaju wydarzenia, a potem paradoksalnie rośnie.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

23.03.2018, Newsroom

Getback z listem intencyjnym przed decyzją w sprawie emisji akcji

23.03.2018, Newsroom

Getback z listem intencyjnym przed decyzją w sprawie emisji akcji

Zarząd Getback zwrócił się do akcjonariuszy z wnioskiem o podwyższenie kapitału spółki w dwóch transzach.

Zobacz więcej

Albert „Longterm” Rokicki: Polska jest trzecim najtańszym rynkiem na świecie
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie