Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Luty – wysoka sprzedaż CCC i mniejsza erozja marży w LPP

© Studio KIVI - Fotolia.pl

Liderzy branży odzieżowej ogłosili wczoraj wstępne wyniki sprzedażowe w lutym. Poniżej prezentujemy osiągnięte przychody wraz z przeglądem sytuacji technicznej.

 

Przychody CCC wyniosły około 149 mln zł w lutym i były wyższe o 46,7% rok do roku. Warto przypomnieć, że od 15 stycznia 2016 roku spółka objęła 74,99% akcji eobuwie.pl i od tego dnia wyniki przejętej spółki podlegają konsolidacji, a więc obejmują cały luty. W raporcie sprzedażowym CCC poinformowało, że przychody ze sprzedaży detalicznej w sklepach stacjonarnych wyniosły około 121 mln zł, a więc były wyższe o 26,7% rdr.

 

Grupa CCC uczestniczy w programie

 

10 na 10 - komunikuj się skutecznie

 

Obecnie kurs CCC znajduje się wokół wielu blisko położonych wsparć i oporów. Cena wzrosła do istotnego poziomu 150 zł, po czy nastąpiło dość dynamiczne odbicie w dół. Najbliższe wsparcie można wyznaczyć na poziomie 140 zł, a po drugiej stronie podaż może być widoczna tak naprawdę w całej szerokiej strefie 150 zł – 160 zł. Wybicie powyżej 160 zł, a także linii trendu spadkowego, będzie silnym sygnałem popytowym.

 

CCC - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 


Interesujesz się sprawami gospodarczymi? Chcesz dowiedzieć się, czy czeka nas kolejny kryzys?  Weź udział w 20 edycji konferencji WallStreet!


Przychody LPP wyniosły w lutym około 342 mln zł i były wyższe o około 20% rok do roku. Podawana przez spółkę co miesiąc szacunkowa wartość marży brutto na sprzedaży wyniosła 47% i była o około 4 punkty procentowe niższa niż przed rokiem. Erozja marży w styczniu była większa i wyniosła około 7 punktów procentowych. LPP podaje również informację o powierzchni handlowej, która na koniec lutego wyniosła około 840 tys. m kw., a zatem była o około 17% większa rok do roku.

 

Na wykresie LPP dość dobrze sprawdzają się okrągłe poziomy tysięcy złotych. Obecnie kurs akcji oscyluje właśnie wokół takiego poziomu – 5 000 zł, przy którym na dziennych świecach rysują się dolne cienie. Jest to oznaka, że popyt pojawił się w tych okolicach, a potwierdzeniem będzie skuteczne wybicie powyżej poziomu 5 150 zł, który w krótkim terminie wyznacza opór.

 

LPP - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Źródło: CCC S.A., LPP S.A.

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

21.02.2018, Newsroom

Rekordowy rok Orbisu – spółka osiągnęła 232,4 mln zł zysku netto

21.02.2018, Newsroom

Rekordowy rok Orbisu – spółka osiągnęła 232,4 mln zł zysku netto

W 2017 roku Orbis poprawił wyniki finansowe oraz wskaźniki operacyjne. Przychód na 1 dostępny pokój, tak zwany wskaźnik RevPAR, wyniósł 184,8 zł i był o 9,2% wyższy niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Luty – wysoka sprzedaż CCC i mniejsza erozja marży w LPP