Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Luty – wysoka sprzedaż CCC i mniejsza erozja marży w LPP

© Studio KIVI - Fotolia.pl

Liderzy branży odzieżowej ogłosili wczoraj wstępne wyniki sprzedażowe w lutym. Poniżej prezentujemy osiągnięte przychody wraz z przeglądem sytuacji technicznej.

 

Przychody CCC wyniosły około 149 mln zł w lutym i były wyższe o 46,7% rok do roku. Warto przypomnieć, że od 15 stycznia 2016 roku spółka objęła 74,99% akcji eobuwie.pl i od tego dnia wyniki przejętej spółki podlegają konsolidacji, a więc obejmują cały luty. W raporcie sprzedażowym CCC poinformowało, że przychody ze sprzedaży detalicznej w sklepach stacjonarnych wyniosły około 121 mln zł, a więc były wyższe o 26,7% rdr.

 

Grupa CCC uczestniczy w programie

 

10 na 10 - komunikuj się skutecznie

 

Obecnie kurs CCC znajduje się wokół wielu blisko położonych wsparć i oporów. Cena wzrosła do istotnego poziomu 150 zł, po czy nastąpiło dość dynamiczne odbicie w dół. Najbliższe wsparcie można wyznaczyć na poziomie 140 zł, a po drugiej stronie podaż może być widoczna tak naprawdę w całej szerokiej strefie 150 zł – 160 zł. Wybicie powyżej 160 zł, a także linii trendu spadkowego, będzie silnym sygnałem popytowym.

 

CCC - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 


Interesujesz się sprawami gospodarczymi? Chcesz dowiedzieć się, czy czeka nas kolejny kryzys?  Weź udział w 20 edycji konferencji WallStreet!


Przychody LPP wyniosły w lutym około 342 mln zł i były wyższe o około 20% rok do roku. Podawana przez spółkę co miesiąc szacunkowa wartość marży brutto na sprzedaży wyniosła 47% i była o około 4 punkty procentowe niższa niż przed rokiem. Erozja marży w styczniu była większa i wyniosła około 7 punktów procentowych. LPP podaje również informację o powierzchni handlowej, która na koniec lutego wyniosła około 840 tys. m kw., a zatem była o około 17% większa rok do roku.

 

Na wykresie LPP dość dobrze sprawdzają się okrągłe poziomy tysięcy złotych. Obecnie kurs akcji oscyluje właśnie wokół takiego poziomu – 5 000 zł, przy którym na dziennych świecach rysują się dolne cienie. Jest to oznaka, że popyt pojawił się w tych okolicach, a potwierdzeniem będzie skuteczne wybicie powyżej poziomu 5 150 zł, który w krótkim terminie wyznacza opór.

 

LPP - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Źródło: CCC S.A., LPP S.A.

Zobacz również:

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

Analitycy Domu Analiz SII wydali dla akcji CDRL rekomendację "kupuj" z 12-miesięczną ceną docelową ustaloną na poziomie 42,62 zł. W momencie wydania rekomendacji giełdowy kurs tych walorów wynosił 32 zł, co oznacza potencjał wzrostu równy 33,2%.

Zobacz więcej

25.04.2018, Newsroom

Rowery miejskie w kolejnych miastach. Nextbike Polska zapowiada ekspansję

25.04.2018, Newsroom

Rowery miejskie w kolejnych miastach. Nextbike Polska zapowiada ekspansję

Firma rozpoczęła również ekspansję zagraniczną. W ubiegłym roku podpisała pierwszy zagraniczny kontrakt z fińskim Turku.

Zobacz więcej

Luty – wysoka sprzedaż CCC i mniejsza erozja marży w LPP
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie